60.257
bewerkingen
Wijzigingen
→Geschiedenis
{{LijnInfo
|lijnnr=26
|route='''Almelo:''' Centraal Station - Centrumplein - Ossenkoppelerhoek - Ziekenhuisgroep Twente|vervoerder=[[SyntusRRReis]] ([[Arriva]])|concessie=Regio Twente (20142024-20232027)
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Almelo
|materieel=[[VDL CiteaVolvo 7900|Volvo 7900 Electric]], |periode=14 december 2003|voorganger=[[VDL Berkhof AmbassadorLijn 26 Almelo, Hoog Schuilenburg - Twenteborg Ziekenhuis|26]]|frequentie_spits=2-3x/uur|frequentie_spits_vakantie=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_avond=2x/uur (tot 21.00:15)|periodefrequentie_avond_zaterdag=14 december 20032x/uur (tot 21:15)|voorgangerafbeelding=[[Lijn 26 Almelo, Hoog Schuilenburg 3171- Twenteborg Ziekenhuis|26]].jpg|routeonderschrift='''Almelo:Lijn 26''' Station - Centrumplein - Rembrandtlaan - Ziekenhuisgroep Twenterijdt op de Wierdensestraat in Almelo.
}}
'''Lijn 26''' rijdt van station [[Almelo]] via het Centrumplein, De Riet en Ossenkoppelerhoek naar het Twenteborg ZiekenhuisZiekenhuisgroep Twente. In de ochtendspits rijdt er één extra rit van het Station naar Ziekenhuisgroep {{TariefInfo|concessie=Twente.|voorverkoop=ja}}
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, De Wingerd}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, De Koppel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Sporthal RembrandtlaanSchoolstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Frans Halsstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, J. Jacob van Ruysdaelstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Vincent van Goghplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Nico van WerkmanpleinWerkmanlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, ROC de De Sumpel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Almelo, Woonboulevard}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Almelo, Ziekenhuisgroep Twente}}
}}
== Keringen Geschiedenis ==* Op [[Connexxion Dienstregeling Twente 2004|14 december 2003]] kreeg elke wijk van Almelo zijn eigen lijnnummer. De oude [[Lijn 26 keert op Almelo Centraal station altijd op , Hoog Schuilenburg - Twenteborg Ziekenhuis|lijn 26]] werd gesplitst in de nieuwe lijnen [[Lijn 25 Almelo, Centraal Station - Aalderinkshoek|lijn 25(Aalderinkshoek)]]en '''26'''.
Op [[Wijzigingen Concessie Regio Dienstregeling concessie Twente 20142022|8 12 december 20132021]] nam [[Syntus]] het busvervoer in kwam de extra ochtendspitsrit van Almelo Centraal Station naar Ziekenhuisgroep Twente over van [[Connexxion]]definitief te vervallen.
Op [[Concessie Regio Dienstregeling concessie Twente 20152024|14 10 december 20142023]] is er één extra rit werd het vervoer in de ochtendspits gekomen van het Station naar Ziekenhuisgroep concessie [[Concessie Twente (2024-2027)|Twente]] overgenomen door [[Arriva]], nadat zij de aanbesteding hadden gewonnen. Met deze nieuwe concessie werd ook de merknaam [[RRReis]] geïntroduceerd en de rode bussen maakten daarbij plaats voor witte bussen. De route bleef ongewijzigd, maar de dienstregeling werd aangepast, zodat de aansluiting op de belangrijkste treinen verruimd werd.