|opvolger=[[Lijn 110 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein|110]]
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur
|afbeelding=Lijn102 Pmd.jpg
|onderschrift='''Lijn 102''' rijdt nabij het Beatrixplein.
}}
[[Afbeelding:Lijn102 Pmd.jpg|290px|thumb|right|'''Lijn 102''' staat op het eindpunt Korenstraat.]]
'''Lijn 102''' reed van het [[Purmerend Tramplein|Tramplein]] via het Beatrixplein (''station [[Purmerend]]'') en het Waterlandziekenhuis naar de Purmer Noord.
=== Dienstregeling ===*Op marktdagen (meestal dinsdag) reed de bus niet via de Liduinatuin, maar via de Gedempte Singelgracht en de Gedempte Where.
Vanaf (vermoedelijk) [[NZH Dienstregeling Noord 1990/1991|1990]] gingen extra marktritten rijden op dinsdag, tussen 09.15 en 10.45 2x/uur naar het Tramplein en tussen 11.27 en 12.57 2x/uur naar de Korenstraat.
In de [[Concessie Dienstregeling concessie Waterland 2005|dienstregeling 2005]] werd op maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur gereden en 's avonds 1x/uur, op zondag reed de bus '''niet'''. In het [[busboekje]] werd ook een halte Linnaeuslaan gemeld, deze leek echter niet bediend te worden door deze lijn. Op [[Dienstregeling concessie Waterland 2012|11 december 2011]] ging de volgende concessie [[Concessie Waterland (2012-2023)|Waterland]] van start, die na de aanbesteding was gewonnen door de nieuwe vervoerder [[EBS]]. Op deze datum werden de beide stadslijnen in Purmerend opgeheven vanwege de geringere passagiersaantallen. Wel werd de route van deze lijn in Purmerend grotendeels overgenomen door [[Lijn 110 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein|lijn 110]]. Laatstgenoemde lijn rijdt echter wel met een lagere frequentie.