3.338
bewerkingen
Wijzigingen
k
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|buitenland=ja
|land=België
|route=Asse - Mazenzele - Droeshout - Opwijk - Lebbeke - Sint-Gillis-Dendermonde - Dendermonde
|lijnnr=24
|lijnkleurtekst=ffffff|lijnkleur=1199dd|vervoerder=[[De decker van rietDecker-Van Riet]] i.o.v. [[De Lijn]]|concessieentiteit=Oost-Vlaanderen
|lijnsoort=Streekbus
|materieel=[[Scania Citywide|Scania Citywide LE]]|periode=1994 t/m 30 juni 2023|voorganger=356a|opvolger=[[Lijn 20 Asse Station - Dendermonde Station|20]]|frequentie_spits=1x1-2x/uur
|frequentie_dal=1x/2 uur
}}
'''Lijn 24''' rijdt reed van Asse via Mazenzele, Droeshout, Opwijk , Lebbeke en Lebbeke Sint-Gillis-Dendermonde naar Dendermonde. === Dienstregeling ===*In de ochtendspits reed één rit na station Dendermonde verder naar de Nachtegaalstraat; in de middagspits begonnen twee ritten daar.*In de middagspits reed één extra rit van Dendermondenaar Opwijk.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | [[Asse|Asse|Asse, Station]]}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Asse, BelvedereBelvédère}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Asse, Gemeenteplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Asse, Nieuwstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mazenzele, Zottegemstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Opwijk, Steenweg op Vilvoorde}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | Opwijk, Steenweg op Aalst}}{{RouteRij| {{RimgBRimg|rsrrarr}} | Opwijk, Hoevestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Opwijk, Leireken N47}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Torrestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Lange Minnestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Minnestraat/Kerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Fochelstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Meysveld}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Ziekenhuisveldbaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lebbeke, Vondelmolen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Gillis-Dendermonde, Kruisstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Gillis-Dendermonde, Acacialaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Gillis-Dendermonde, Kerk}}{{RouteRij| {{RimgBRimg|rhlrrhlar}} | Dendermonde, Brusselsestraat}}{{RouteRij| {{BRimg|rlear}} | }}{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsT0}}{{Rimg|rsTr}} | [[Dendermonde|Dendermonde|Dendermonde, Station]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Dendermonde, Brusselsestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Dendermonde, Oude Vest}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rs0}} | Dendermonde, Nachtegaalstraat}}
}}
== Geschiedenis ==
Deze lijn is ontstaan in '''1994'''.
Op [[Dienstregeling vervoerregio Vlaamse Rand 2023#Wijzigingen per 1 juli 2023|1 juli 2023]] werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. De bestaande buslijnen tussen Asse, Lebbeke, Opwijk en Dendermonde werden daarbij samengevoegd en vernummerd naar [[Lijn 20 Asse Station - Dendermonde Station|lijn 20]]. De route werd daarbij grotendeels gestrekt via de provincialeweg N47, waarbij alleen in Opwijk en Lebbeke daar van af wordt geweken. De dienstregeling werden eveneens samengevoegd en bleven de facto ongewijzigd.