'''Lijn 3''' van de [[ESA]] reed tussen het Oosterwolde bij Café Meijer en [[Groningen Zuiderdiep|Groningen Zuiderdiep]]. De laatste rit van de dag in beide richtingen reed Appelscha via Roden in plaats van Fochteloo, Oosterwolde, Veenhuizen, Westervelde, Norg, Donderen, Glimmen , Harenermolen en Haren. Waarbij de rit richting Oosterwolde op verzoek doorreed naar Appelsch SanatoriumGroningen.
Tot 29 september 1956 reed deze lijn alleen tussen Oosterwolde en Groningen. Met ingang van de [[ESA Dienstregeling 1956|dienstregeling 1956]] werd het traject Appelscha - Oosterwolde toegevoegd. Ook werd het eindpunt in Groningen verlegd naar het Hoofdstation.
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route naar het Zuiderdiep|
{{RouteRij| {{Rimg|rsTr}} | [[Groningen|Groningen, Hoofdstation]] <small>alleen op verzoek</small>}}
Bij het ingaan van de winterdienstregeling [[ESA Dienstregeling 1958|1958]] werd de route nogmaals gewijzigd. In Appelscha kwam de route via het Compagnonshotel te vervallen en werd voortaan gereden via de Smidslaan. Ook werd in Haren niet meer via de Kerk gereden maar via de Emmalaan. De frequentie was nu één keer per twee uur van maandag tot en met zondag. De meeste ritten begonnen/eindigden in Oosterwolde op 3-4 ritten na. In de avonduren werden 1-2 ritten uitgevoerd.