|lijnnr=581
|vervoerder=[[GVB]]
|regio=Amsterdam
|regio2=Amstelland-Meerlanden
|regio3=Haarlem-IJmond
|lijnsoort=Spitsbus
|frequentie_spits=2x/dag<small>(per richting)</small>
}}
'''Lijn 581''' reed van Amsterdam -Zuidoost via Amstelveen naar Haarlem.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Amstelveen, Algemeen Ziekenhuis}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsBr}} | [[Amstelveen Busstation|Amstelveen, Busstation]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Haarlem, Europaweg/Schipholweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Haarlem, Tempeliersstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Haarlem, Houtplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsT0}} | [[Haarlem|Haarlem, Station]]}}
}}