140.967
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=96
|vervoerder=[[Twents]] ([[Syntus]])|concessie=Regio Twente (2014-2023)
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_avond=1x/uur (tot 22:20 uur30)|frequentie_avond_zaterdag=reed niet|afbeelding=Lijn 96 Rijssen.jpg|onderschrift='''Lijn 96''' staat op station Rijssen.|route=Rijssen - Zuna - Nijverdal - Hellendoorn
}}
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | [[Rijssen|Rijssen|Rijssen, Station NS]] <small>(aansluiting op de [[Treinserie 7000 ({{drgljaar}})|trein van/naar Deventer & Almelo]])</small>}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Molenstalweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Holterweg/Banisweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Hagslagen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Scholekster}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, KievitWaterhoen}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Scholengemeenschap}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Kryptonstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Rijssen, Spoelerstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Zuna, De TolBlokkendijk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Bolink}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, W. Willem Kloosstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Genestetstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Potgieterstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Gemeentehuis}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Spoorstraat}}
{{RouteRijRouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | [[Nijverdal|Nijverdal, Station NS]]}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Spoorstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Gemeentehuis}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Molenweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, Smidsweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, TrompwegStation}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, De RuyterwegWillem de Clercqstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Nijverdal, ParkwegMeester Ponsteenlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Vrugteveensweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Kluversweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Reggeweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Schuilenburgweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Schapenmarkt}}
{{RouteRij| {{Rimg|rs0}} | Hellendoorn, Avonturenpark}}
}}
== Geschiedenis ==
Met de ingebruikname van het nieuwe station [[Nijverdal]] op [[Dienstregeling concessie Zutphen-Hengelo-Oldenzaal 2013|1 april 2013]] werden beide lijndelen van [[Lijn 96 Rijssen Station - Nijverdal Station (2003-2013)|lijn 96]] weer aan elkaar gekoppeld tot een nieuwe '''lijn 96'''. In Hellendoorn ging de bus bovendien doorrijden naar het Avonturenpark op de Hellendoornse Berg.
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2014|8 december 2013]] nam [[Syntus]] het busvervoer in Twente over van [[Connexxion]]. De concessie [[Concessie Zutphen-Hengelo-Oldenzaal|Zutphen-Hengelo-Oldenzaal]] is samengevoegd met de concessie [[Concessie Twente (2006-2013)|Twente]] en samen vormen ze een nieuwe concessie [[Concessie Twente (2014-2023)|Twente]].
Met ingang van [[Dienstregeling concessie Twente 2015|8 juni 2015]] werd zowel van en naar het Avonturenpark via de rondweg in Hellendoorn gereden. Hierdoor vervielen de haltes Geerhard Boschstraat en Raadhuisstraat, en werden de haltes Reggeweg, Schuilenburgweg en Schapenmarkt in beide richtingen bediend.
{{RouteTopSpoiler|Voormalige route in Hellendoorn|
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hellendoorn, Kluversweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Hellendoorn, Reggeweg}}
}}