16.108
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
'''Onze Tram (OT)''' is een voormalige vervoerder uit Rossum en is opgericht in 1927. Onze Tram reed in de Bommelerwaard rond Rossum en zette drie lijnen op: Rossum - Tielse Veer - Wamel, Aalst - Well - Ammerzoden - Hedel - 's-Hertogenbosch en Rossum - Zaltbommel - Well.
In [[BBA Dienstregeling 1980/1981|1980]] onderhield twee drie lijnen vanuit 's-Hertogenbosch richting het Gelderse Rivierenland, lijn :*Lijn 65 's-Hertogenbosch - Hedel - Kerkdriel - Rossum - Dreumel - Wamel - Tiel en Tielse Veer*Lijn 66 's-Hertogenbosch - Hedel - Ammerzoden - Well (- Nederhemert - Aalst - Poederoijen). *Lijn 67 reed het traject Rossum - Zaltbommel - Bruchem - Delwijnen - Well, maar het is niet duidelijk of deze lijn nog bij Onze Tram of al bij BBA reed. Het traject Rossum - Tiel werd in 1982 afgestaan aan [[Zuidooster]] welke hier al reed met [[Lijn 85 Nijmegen Centraal Station - Tiel Station|lijn 85]]. Zuidooster verzorgde de rest van het vervoer in het Rivierenland.
Het traject Rossum - Tielse Veer werd in 1982 afgestaan aan [[Zuidooster]] welke hier al reed met [[Lijn 85 Nijmegen Centraal Station - Tiel Station|lijn 85]]. Zuidooster verzorgde de rest van het vervoer in het Rivierenland. De resterende lijnen en bussen van Onze Tram zijn vanaf 1 juli 1983 overgaan naar [[BBA]] waar ze reden als 165 , 166 en 166167. In [[BBA dienstregeling Dienstregeling 1985-/1986|1985]] was de oude lijn (1)67 gecombineerd met lijn (1)65 tot een nieuwe lijn 165 's-Hertogenbosch - Kerkdriel - Rossum - Zaltbommel/Dreumel. Lijn 166 reed nog steeds 's-Hertogenbosch - Hedel - Ammerzoden - Well. De verbinding richting Aalst was inmiddels geheel vervallen. Ook hier reed Zuidooster.
In [[BBA Dienstregeling 1992/1993|1992]] reed lijn 165 nog slechts [[Lijn 165 's-Hertogenbosch Station NS - Rossum Busstation|tot Rossum]]. Lijn 166 reed vanaf Well inmiddels verder volgens de route Wijk en Aalburg - Genderen - Eethen - Dussen - Hank - Raamsdonksveer. In [[BBA Dienstregeling 1998/1999|1998]] reed [[Lijn 166 's-Hertogenbosch Centraal Station NS - Well MaaijenstraatDorpsstraat|lijn 166]] weer tot Well. Deze situatie bleef gehandhaafd.
Op 5 januari 2003 ging de nieuwe [[concessie Rivierenland]] in. [[Hermes]], de opvolger van Zuidooster, verdween uit dit gebied. Ook de voormalige lijnen van Onze Tram gingen tot deze nieuwe concessie behoren. Alle lijnen gingen gereden worden door [[Arriva]]. Vanaf 12 december 2010 horen deze lijnen bij de nieuwe [[Concessie Achterhoek-Rivierenland]] en worden nog steeds gereden door Arriva. Ze rijden nog steeds als lijn [[Lijn 165 's-Hertogenbosch Centraal Station - Druten Busstation|165]] en [[Lijn 166 's-Hertogenbosch Centraal Station - Well Maaijenstraat|166]].
[[Categorie:VervoerderVoormalig vervoerder]]