'''Lijn 44''' reed van Bolsward via Parrega, Workum, Hindeloopen, Koudum, Hemelum, Bakhuizen, Rijs, Mirns, Sondel, Wijckel en Sloten naar Spannenburg.
In de spitsuren buiten vakanties werd 2x/uur gereden tussen Bolsward en Balk. Op zaterdag werd 1x per 2 uur het hele traject gereden en aanvullend 1x/uur tussen Bolsward en Workum en soms een toegevoegde rit Bolsward - Balk.
De lijn vindt z'n oorsprong ergens bij de [[FRAM]].
Bij de [[VEONN]] werd in de [[VEONN Dienstregeling Noordwest 1998/1999|dienstregeling 1998/1999]] in de spitsuren buiten vakanties 2x/uur gereden tussen Bolsward en Balk. Op zaterdag werd 1x per 2 uur het hele traject gereden en aanvullend 1x/uur tussen Bolsward en Workum en soms een toegevoegde rit Bolsward - Balk.
Later bij [[NoordNed]] (in ieder geval de [[Concessie Noord- en Zuidwest-Friesland (2003)|dienstregeling 2003]]) werd op maandag t/m vrijdag een basisuurdienst gereden, in de (brede) spitsuren buiten vakanties werd dan 2x/uur gereden tussen Bolsward en Hemelum. Op zaterdag werd 1x per 2 uur het hele traject gereden en 1x per 2 uur tussen Spannenburg en Balk. Op zaterdagmiddag werd tussen Bolsward en Workum ook 1x/uur gereden. In de avonduren en op zondagochtend werd 1x/uur tussen Spannenburg en Balk gereden, met een aansluitende [[belbus]] naar [[Bolsward Busstation|Bolsward, Busstation]].<br>Op [[Concessie Noord- en Zuidwest-Friesland (2003)|15 december 2002]] werd daarnaast de nieuwe overstaphalte [[Sondel De Vinkebuorren|Vinkebuorren]] in Sondel geïntroduceerd. De lijnen '''44''' en '''47''' gingen hier in beide richtingen aansluiten op elkaar.