'''Lijn 182''' rijdt van Hasselt via Kiewit, Houthalen, Overpelt , Neerpelt en Neerpelt Sint-Huibrechts-Lille naar Achel.<br>Bij === Dienstregeling ===* Deze sneldienst rijdt uitsluitend in de halte 'Kerk' in Achel kan er worden overgestapt op spits, ter versterking van [[Lijn 476 Valkenswaard Markt 18a Hasselt Station - Achel KerkStatie|buurtbus 476lijn 18a]] .* In de ochtendspits rijden drie ritten van Achel naar Valkenswaard (NL)Hasselt in een halfuursdienst. * In de middagspits rijden vier ritten van Hasselt naar Achel in een halfuursdienst.
Op [[Dienstregeling entiteit Limburg 2007|24 december 2007]] werden de sneldienstritten van [[Lijn 18a Hasselt Station - Achel Statie|lijn 18a]] afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer '''182'''. Deze nieuwe snelbus rijdt grotendeels dezelfde route, maar ging tussen Hasselt en station [[Neerpelt]] op veel minder tussengelegen haltes stoppen. In de ochtendspits rijden vijf ritten naar Hasselt en in de middagspits rijden zes ritten naar Achel.