60.257
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=130
|route=Den Haag - Rijswijk - Delft|vervoerder=[[VeoliaTransport]]|concessie=Haaglanden streekStreek (2009-2019)|materieel=[[MAN Lion's City|MAN Lion's City CNG]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=9 december 2012 t/m 14 februari 2015|voorganger=[[Lijn 130 Den Haag Grote Markt - Delft Tanthof|130]]|opvolger=[[Lijn 50 Den Haag Grote Markt - Zoetermeer Centrum West|50]], [[Lijn 51 Den Haag Grote Markt - Delft Station|51]]|frequentie_spits=2-4x/uur|frequentie_dal=2-4x/uur |frequentie_avond=2x/uur (''tot 20:00 uur'')
|frequentie_zaterdag=2-4x/uur
|frequentie_zondag=2x/uur
}}
'''Lijn 130''' rijdt reed van het centrum van Den Haag via de Schilderswijk, Moerwijk, Rijswijk en 't Haantje naar Delft via Rijswijk.
== Route ==
Op [[Wijzigingen Dienstregeling concessie Haaglanden streek 2013Streek 2015|9 december 201215 februari 2015]] werd in het lijnennet orde op zaken gesteld. Door een aantal lijnen te vernummeren, ontstonden bundels van lijnen in de 3x, 4x, 5x, 6x en 7x-serie. Deze lijn 130 ingekort tot kreeg vanaf die datum het nieuwe [[Lijn 51 Den Haag Grote Markt - DelftStation Centrum|station Delftlijnnummer 51]], terwijl . De korte ritten tussen Den Haag en Rijswijk gingen van maandag t/m vrijdag echter verder als [[Lijn 60 Delft Tanthof 50 Den Haag Grote Markt - Nootdorp Zoetermeer CentrumWest|lijn 6050]] het traject naar Tanthof overnam.<br>Verder ging lijn 130 niet meer Op zaterdag bleven deze 'korte's avonds na 20:00 uur rijden en begon op zaterdag de kwartiersdienst tussen ritten wel als [[Lijn 51 Den Haag en Rijswijk pas om 11:00 uurGrote Markt - Delft Station Centrum|lijn 51]] rijden.