140.778
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfo|afbeelding=4507.jpg|onderschrift=Breng 4507 op station NijmegenVLijnInfo
|lijnnr=30
|vervoerder=[[Breng]]([[Novio]])|concessie=Arnhem Nijmegen(2010-2012)|stad=Nijmegen|route=Oosterhout - Lent - Nijmegen CS
|materieel=[[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro CNG]]
|lijnsoort=Stadsbus
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|periode=14 december 2008 t/m 8 december 2012
|voorganger=[[Lijn 3 Oosterhout Dorp - Wijchen Randweg Noord|3]]
|opvolger=[[Lijn 2 Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout Peperstraat|2]], [[Lijn 31 Arnhem IJsseloord 2 / Brekelenkampstraat - Nijmegen Weezenhof|31]]
}}
'''Lijn 30''' rijdt was een buslijn die vanaf Oosterhout (Gld) Dorp via Woonpark Oosterhout en [[Nijmegen Lent|Lent ]] naar [[Nijmegen]] reed.
== Route ==
Wegens werkzaamheden aan de Waalkade rijdt reed lijn 30 sinds medio 2012 niet via de Waalkade maar via de Burchtstraat en [[Nijmegen Plein 1944|Plein 1944]]. Op maandag en zaterdag (marktdagen) rijdt reed lijn 30 overdag via het Hertogplein en de Nassausingel. De route is voor de opheffing van lijn 30 niet meer hersteld.
{{ RouteTop |
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oosterhout, Aquilastraat }}
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Lent, Dijkstraat }}
{{ RouteRij RouteRijStation | {{Rimg|rsTr}} | [[Lent|Nijmegen Lent|Lent, Station Nijmegen Lent]]}}
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Lent, Laauwikstraat}}
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Lent, Griftdijk/Tunnel }}
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nijmegen, HunnerstraatHunnerpark }}
{{ RouteRij | {{BRimg|rrar}} | Nijmegen, Valkhof}}
{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Nijmegen, Hertogplein}}
{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Nijmegen, Nassausingel}}
{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Nijmegen, Burchtstraat}}
{{ RouteRij RouteRijPlaats | {{Rimg|rsBr}}{{Rimg|rlr}} | [[Nijmegen|Nijmegen Plein 1944|Nijmegen, Plein 1944]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | [[Nijmegen Smetiusstraat|Nijmegen, Smetiusstraat]] }}{{ RouteRij RouteRijStation | {{BRimg|raT0}} | [[Nijmegen|Nijmegen|Nijmegen, Centraal Station]]}}
}}
==Geschiedenis lijn 30= Route via Waalkade ===Lijn 30 is ontstaan op [[Concessie KAN Zuid 2009|14 december 2008]] als afsplitsing van [[Lijn 3 Nijmegen Sint Maartenskliniek - Wijchen Randweg Noord|lijn 3 Nijmegen Oosterhout - Wijchen]]. De reden voor deze splitsing waren Onderstaande route was de fileproblemen op oorspronkelijk route via de WaalbrugWaalkade. Lijn 3 reed voortaan van Wijchen naar De halte Hunnerpark heette destijds nog Museum Het Valkhof en de Sint Maartenskliniekhalte Valkhof heette nog Kelfkensbos.
Op [[Categorie:Stadsdienst Dienstregeling concessie Arnhem - Nijmegen2013|39 december 2012]]werd lijn 30 opgeheven. De uitgebreide [[Lijn 31 Arnhem IJsseloord 2 / Brekelenkampstraat - Nijmegen Weezenhof|lijn 31]] zou de bediening van woonpark Oosterhout op zich nemen. Deze lijn reed vanuit Arnhem via Elst naar woonpark Oosterhout, Lent, Nijmegen en de Nijmeegse wijk Weezenhof in een frequentie van viermaal per uur op maandag tot en met zaterdag overdag en tweemaal per uur de rest van de week. De nieuwe [[Lijn 2 Nijmegen Lindenholt West - Oosterhout Peperstraat|lijn 2]] zou voortaan van het dorp Oosterhout via woonpark Oosterhout en de wijk Visveld te Lent naar station Nijmegen en de wijk Lindenholt West in Nijmegen rijden. Oosterhout werd voortaan de gehele week door tweemaal per uur bediend.