'''Lijn 153''' reed van Almere-Haven via Muiderzand (het huidige Almeerderzand), Muiderberg en Muiden naar Weesp. === Dienstregeling ===*Het Muiderzand werd alleen tijdens de zomermaanden aangedaan tussen ongeveer 08:45 en 17:45 uur.
== Route ==
''Route is (m.u.v. Almere) niet compleet''
{{RouteTop|
{{RouteRijRouteRijPlaats| {{Rimg|0sBr}} | [[Almere|Almere De Steiger|Almere Haven, De Steiger]]}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Almere Haven, De Marken}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Almere Haven, De Grienden}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Almere Haven, De Grienden}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Almere Haven, De Marken}}
Op [[VAD Dienstregeling 1990/1991|27 mei 1990]] werd de route van [[Lijn 153 Weesp Station NS - Almere-Haven 't Oor|lijn 153 (Weesp - Almere 't Oor)]] weer verlengd naar Almere-Haven. De lijn ging daarbij met vrijwel dezelfde dienstregeling rijden als voorheen, hetzij dat in de avonduren nog maar 1x per 2 uur over het hele traject werd gereden. De korte ritjes naar Muiden bestonden niet meer.
In het kader van bezuinigingen op het streekvervoer, verviel het traject Muiden - Almere-Haven met ingang van [[VAD Dienstregeling 1993/1994|23 mei 1993]] helemaal in de avonduren en op zondag. Tussen Weesp en Muiden bleef de lijn vanaf die datum met dezelfde frequenties (bijna) ongewijzigd rijden.