Lijn 60 Delft Station Centrum - Den Haag Leidschenveen Centrum
Versie door Pijnackerbus (overleg | bijdragen) op 4 okt 2010 om 09:09
Buslijn 60 | |
Vervoerder(s) | Veolia |
Concessie | Haaglanden streek |
Lijnsoort | streekbus |
Materieel | MAN Lion's City, Volkswagen Crafter |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 60 rijdt vanaf Delft, via Ypenburg, Nootdorp en het Forepark naar Leidschenveen. Deze lijn behoort tot de concessie Haaglanden streek en wordt gereden door Veolia. 's Avonds en op zondag rijdt lijn 60 tot Nootdorp, waar men kan overstappen op een taxibusje dat verder rijdt naar Leidschenveen.
Route
Halte | ||
Delft, Station Centrum | ||
Delft, Zuidpoort | ||
Delft, Michiel de Ruyterweg | ||
Delft, Botanische Tuinen | ||
Delft, De Bieslandhof | ||
Delft, Tweemolentjeskade | ||
Delft, GGZ Delfland | ||
Delft, Arubastraat | ||
Delft, Brasserskade | ||
Delft, Bankastraat | ||
Den Haag, Defensie | ||
Den Haag, van Essendijk | ||
Den Haag, Bottgerwater | ||
Den Haag, Dierenzorg | ||
Nootdorp, Crayenburch | ||
Nootdorp, Kerkweg | ||
Nootdorp, Gruttosingel | ||
Nootdorp, Centrum / Parade | ||
Nootdorp, Weidevogellaan | ||
Den Haag, Laan van Nootdorp | ||
Den Haag, Station Ypenburg | ||
Den Haag, Donau | ||
Den Haag, Tiber | ||
Den Haag, Dinkel | ||
Den Haag, Theems | ||
Den Haag, Loire (RandstadRail station Forepark) | ||
Den Haag, Castellum | ||
Den Haag, Leidschenveen Centrum (RandstadRail) |
Geschiedenis
Voorheen reed lijn 60 van Delft Voorhof via het station naar Nootdorp. Daarbij werd er in Delft en Nootdorp een grotere route door de woonwijken gereden. Met ingang van de grote wijzigingen in 2007 in Haaglanden werd lijn 60 ook niet ongemoeid gelaten. De lijn ging voortaan rijden van Station Delft via Ypenburg, Nootdorp en het Forepark naar de wijk Leidschenveen in Den Haag.