Lijn 61 Venlo Station - Weert Station (2007)
Voormalige buslijn 61 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Berkhof Ambassador |
Periode | 10 december 2006 t/m 31 oktober 2009 |
Voorganger(s) | 31 |
Opvolger(s) | 61, 68 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 61 reed Venlo via Blerick, Maasbree, Helden, Panningen, Beringe, Meijel, Ospel en Nederweert naar Weert.
Dienstregeling
- De gehele week werd slechts 1x per uur gereden tussen Meijel en Weert.
Route
Halte | ||
Venlo, Station | ||
Venlo, Koninginnesingel | ||
Venlo, Walstraat | ||
Venlo, Tegelseweg | ||
Venlo, Ziekenhuis VieCuri | ||
Blerick, Overkoren | ||
Blerick, Crematorium | ||
Maasbree, Boszicht | ||
Maasbree, Rooth | ||
Maasbree, Venloseweg | ||
Maasbree, De Schor | ||
Maasbree, Dorpsstraat | ||
Maasbree, Gemeentehuis | ||
Maasbree, Pastoor Leursstraat | ||
Maasbree, Heeske | ||
Helden, Koningslust | ||
Helden, Potde | ||
Helden, Baarloseweg | ||
Helden, Kubke | ||
Panningen, Haammaeker | ||
Panningen, Schout van de Kelenstraat | ||
Panningen, De Wietel | ||
Panningen, J.F. Kennedylaan | ||
Panningen, Gemeentehuis | ||
Panningen, Schoolstraat | ||
Panningen, Everlo | ||
Beringe, Ghielen | ||
Beringe, Huske | ||
Beringe, Industrieterrein | ||
Meijel, Nisterdael | ||
Meijel, Lekkerland | ||
Meijel, Kapelkesweg | ||
Meijel, Kerk | ||
Meijel, Busstation | ||
Meijel, Berg | ||
Ospeldijk, Nederweerterdijk 30 | ||
Ospeldijk, Meijelsedijk 195 | ||
Ospeldijk, Meijelsedijk/Moostdijk | ||
Ospeldijk, Meijelsedijk 36 | ||
Ospel, Meijelsedijk 16 | ||
Ospel, Lochtstraat/Vlutstraat | ||
Ospel, Lochtstraat | ||
Ospel, Aerthijsplein | ||
Ospel, Klaarstraat | ||
Ospel, Klaarstraat/Kapel | ||
Nederweert, Ospelseweg | ||
Nederweert, Sinr Rochusstraat | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Weert, Marconilaan | ||
Weert, Kelvinstraat | ||
Weert, Ringbaan Oost | ||
Weert, Overweertstraat 133 | ||
Weert, Overweertstraat 17/26 | ||
Weert, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Station |
Geschiedenis
Op 10 december 2006 werd al het openbare en publieke vervoer in de gehele provincie Limburg overgenomen door Veolia Transport, die de beide concessies in de provincie gewonnen had. Op genoemde datum werd lijn 31 vernummerd naar lijn 61. Tussen Venlo en Maasbree werd de route omgelegd via het ziekenhuis Viecuri in plaats van Hout-Blerick, voor de rest bleef de route ongewijzigd. De dienstregeling werd aanmerkelijk uitgebreid; voortaan wordt de gehele week van aanvang dienst tot +-22:00 elk half uur gereden tussen Venlo en Meijel en vanaf daar 1x per uur verder naar Weert.
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 25 maart 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. In hoofdzaak bleef deze lijn ongewijzigd rijden, weliswaar wijzigden de vertrek- en aankomsttijden. Tijdens de spitsuren werd in combinatie met de nieuwe lijn 62 zelfs een kwartierdienst gereden tussen Venlo en Beringe.
Op 14 december 2008 werd de frequentie tussen Venlo en Meijel op zaterdag- en zondagavond na 21:00 verlaagd naar 1x per uur vanwege de geringere bezetting. De doorgaande ritten Venlo - Weert bleven ongewijzigd rijden.
Op 1 november 2009 werd de route geknipt. Lijn 61 reed nog slechts tot Meijel. Van Meijel naar Weert reed lijn 68