Lijn 65 Rotterdam Centraal Station - Gorinchem Kazerneplein
Voormalige snelbuslijn 65 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio's | Rotterdam, Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 31 mei 1981 t/m 15 september 1984 |
Voorganger(s) | 46 |
Opvolger(s) | 156 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/dag (ri. Rotterdam) |
Zondag | reed niet |
Lijn 65 reed van Rotterdam via Ridderkerk, Alblasserdam, Sliedrecht, Hardinxveld-Giessendam, Boven-Hardinxveld en Schelluinen naar Gorinchem.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Rotterdam, Centraal Station | ||
Rotterdam, Henegouwerplein | ||
Rotterdam, Rochussenstraat | ||
Rotterdam, Wolpaertsbocht | ||
Rotterdam, Metrostation Zuidplein | ||
Rotterdam, Strevelsweg | ||
Rotterdam, Breeplein | ||
Rotterdam, Stadionplein | ||
Rotterdam, IJsselmondseplein | ||
Ridderkerk, Sportlaan (vanaf 1982) | ||
Ridderkerk, Viaduct | ||
Hendrik-Ido-Ambacht, Rijksweg | ||
Alblasserdam, Rijksweg | ||
Papendrecht, Autobusstation | ||
Papendrecht, Pieter Zeemanlaan | ||
Papendrecht, Rosmolenweg | ||
Sliedrecht, Burgemeester Winklerplein | ||
Hardinxveld-Giessendam, Station | ||
Boven-Hardinxveld, Werkendamse Veer | ||
Schelluinen, Rijksweg | ||
Gorinchem, Streekziekenhuis | ||
Gorinchem, Nieuwe Hoven | ||
Gorinchem, Station | ||
Gorinchem, Kazerneplein |
Geschiedenis
Op 31 mei 1981 werden alle bestaande ritten van lijn 46 overgeheveld naar de nieuwe lijn 66. De sneldienstritten in de spitsrichting ('s ochtends naar Rotterdam, 's middags naar Papendrecht) werden overgenomen door de nieuwe lijn 65. In de ochtendspits ging deze lijn vier ritten naar Rotterdam rijden (ook 1x op zaterdag) en in de middagspits vier ritten in omgekeerde richting (waarvan 2 tot Sliedrecht).
In de dienstregeling 1983/1984 was inmiddels in beide richtingen één rit toegevoegd.
Als laatste werd de ESOfoon in de regio Dordrecht in gebruik genomen. Het lijnnummer werd daartoe op 16 september 1984 gewijzigd naar 156 om te voorkomen dat binnen een regio dubbele lijnnummers voorkwamen. Het traject tussen het Centraal Station en Zuidplein verviel echter, doorgaande reizigers stapten bij laatstgenoemd station over op de metro
- Voormalige lijn 65
- Voormalige buslijnen
- Regio Rotterdam
- Regio Drechtsteden, Alblasserwaard en Vijfheerenlanden
- Plaats Rotterdam
- Station Rotterdam Centraal
- Rotterdam Zuidplein
- Plaats Papendrecht
- Papendrecht Busstation
- Plaats Sliedrecht
- Sliedrecht Burgemeester Winklerplein
- Plaats Giessendam
- Station Hardinxveld-Giessendam
- Plaats Gorinchem
- Station Gorinchem