Lijn 153 Eindhoven Station NS - 's-Hertogenbosch Station NS
Voormalige buslijn 153 | |
Vervoerder(s) | BBA |
Regio's | Noordoost-Brabant, Zuidoost-Brabant |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 25 augustus 1996 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/dag |
Dal | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 153 reed van Eindhoven via Best, Liempde, Boxtel, Sint Michielsgestel en Vught naar 's-Hertogenbosch.
Er werden nooit ritten over het volledige traject gereden.
Lijnvoering
Ochtendspits
- 1x: Boxtel --> 's-Hertogenbosch
- 1x: Liempde --> Boxtel
- 2x: Boxtel --> Eindhoven
Middagspits
- 4x: Eindhoven --> Boxtel
- 4x: 's-Hertogenbosch --> Boxtel
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Eindhoven Station NS | ||
Eindhoven, Catharina Ziekenhuis Oost | ||
Best, Raadhuisplein | ||
Liempde, Aansluiting A2 | ||
Boxtel, Hobbendonkseweg | ||
Boxtel, Hendrik Verheeslaan | ||
Boxtel, Bosscheweg | ||
Vught, Maurickplein | ||
's-Hertogenbosch, Station NS |
Geschiedenis
Vanaf 1 oktober 1978 kwam het traject Eindhoven - Best - Liempde - Boxtel - Vught - 's-Hertogenbosch van Zuidooster naar BBA. Aanvankelijk werd deze lijn gereden als lijn 54. In 1984 was deze reeds omgenummerd naar 154. In 1990 waren de meeste doorgaande ritten inmiddels vervallen en reden de meeste ritten nog slechts tot Boxtel of Best. Op onbekende datum is lijn 154 definitief ingekort tot Liempde en reed inmiddels tussen Vught en Boxtel via Sint-Michielsgestel. Lijn 153 reed de voormalige route van lijn 154 als spitsbus.