Lijn 8 Arnhem Presikhaaf - Schaarsbergen Oranje Kazerne
Voormalige buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | GVA |
Regio | Arnhem Nijmegen |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Arnhem |
Materieel | Onbekend |
Periode | 17 december 1877 t/m 11 juni 1983 |
Voorganger(s) | 8, 13 |
Opvolger(s) | 8, 11 |
Frequenties
| |
Spits | 2-4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 8 was een buslijn in Arnhem die vanaf Presikhaaf via het station naar Schaarsbergen reed. De buslijn reed van maandag tot en met zaterdag overdag viermaal per uur tussen Presikhaaf en station Arnhem; de helft van de ritten reed door naar de Koningsweg te Schaarsbergen. 's Avonds en op zondag werd tweemaal per uur tussen Presikhaaf en de Koningsweg te Schaarsbergen gereden; eenmaal per uur reed de bus verder naar de Oranje Kazerne.
Route
Halte | ||
Arnhem, Kamphuizenlaan | ||
Arnhem, Kinderkamp | ||
Arnhem, Loevesteinlaan | ||
Arnhem, Hoge Waard | ||
Arnhem, Grote Durk | ||
Arnhem, Stellingwerfstraat | ||
Arnhem, Keulse Slag | ||
Arnhem, Honingkamp | ||
Arnhem, Lange Wal (Winkelc.) | ||
Arnhem, Slaakweg | ||
Arnhem, Cruquiusweg | ||
Arnhem, Driepoortenweg | ||
Arnhem, Kleefse Waard (Enka) | ||
Arnhem, Dr. C. Lelyweg | ||
Arnhem, Billiton | ||
Arnhem, van Oldenbarneveldtstr. | ||
Arnhem, Veilingstraat | ||
Arnhem, Rietgrachtstraat | ||
Arnhem, Eusebiusplein | ||
Arnhem, Broerenstraat | ||
Arnhem, Kortestraat | ||
Arnhem, Korte Hoogstraat | ||
Arnhem, Station | ||
Arnhem, Willemsplein | ||
Arnhem, Bouriciusstraat | ||
Arnhem, Centraal Station (Sonsbeek) | ||
Arnhem, van Pallandtstraat | ||
Arnhem, Brouwerijweg | ||
Arnhem, v. Wageningenstraat | ||
Arnhem, Tormentilstraat | ||
Arnhem, Gentiaanstraat | ||
Arnhem, Callunastraat | ||
Arnhem, Johanna Stichting | ||
Arnhem, Het Dorp | ||
Arnhem, Jacob Marislaan | ||
Arnhem, Josef Israëlslaan | ||
Arnhem, Breitnerstraat | ||
Arnhem, Schelmseweg | ||
Schaarsbergen, Lijnbaan | ||
Schaarsbergen, Warnsborn | ||
Schaarsbergen, Menthenbergseweg | ||
Schaarsbergen, Kemperbergerweg | ||
Schaarsbergen, Casa Nova | ||
Schaarsbergen, Dennenheide | ||
Schaarsbergen, Rust Wat | ||
Schaarsbergen, Christelijke School | ||
Schaarsbergen, Koningsweg | ||
Schaarsbergen, Kadersch. Luchtmacht | ||
Schaarsbergen, Viersprong | ||
Schaarsbergen, Militair Tehuis | ||
Schaarsbergen, Groot Heidekamp | ||
Schaarsbergen, Klein Heidekamp | ||
Schaarsbergen, Oranje Kazerne |
Geschiedenis
Lijn 8 is ontstaan op 17 december 1977 als de samenvoeging van het noordelijke deel van lijn 8 en de opgeheven lijn 13.
Tot en met 2 oktober 1982 reed lijn 8 's avonds tussen 18:00 en 20:00 en op zondagmiddag viermaal per uur tussen station Arnhem. Op 3 oktober 1982 werd dit teruggebracht tot tweemaal per uur.
Op 12 juni 1983 werd lijn 8 ingekort tot het traject station Arnhem - Presikhaaf. Het traject naar Schaarsbergen werd overgenomen door lijn 11.