Lijn 2 Leiden Station - Leimuiden Garage
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Midden-Holland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 2 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 2 reed van Leiden via Leiderdorp, Oud Ade, Rijpwetering, Roelofarendsveen en Oude Wetering naar Leimuiden.
Route
Halte | ||
Leiden, Station | ||
Leiderdorp, Steenbakkerslaan | ||
Leiderdorp, Rietschans | ||
Oud Ade, Kapteyn | ||
Oud Ade, Vennemeer | ||
Oud Ade, Kerk | ||
Rijpwetering, Paardebrug | ||
Rijpwetering, Ripselaan | ||
Nieuwe Wetering, Franse Brug | ||
Roelofarendsveen, Noordhoek | ||
Roelofarendsveen, Elektrolasch | ||
Oude Wetering, Brug | ||
Leimuiden, Immink | ||
Leimuiden, Garage |
Geschiedenis
Op 3 juni 1973 fuseerden de NBM en Maarse en Kroon tot het nieuwe Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem. De voormalige lijn 2 tussen Leiden en Leimuiden werd gesplitst in de lijnen 2, 12 en 13. De lijnen 2 en 12 reden allebei de gehele week in een uurdienst. Lijn 13 werd een aanvullende spitsbus tussen Leiden en Roelofarendsveen.