Lijn 86 Den Haag Leyenburg - Schiedam Station Centrum
Buslijn 86 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Haaglanden streek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City CNG |
Rijdt sinds | 11 december 2011 |
Opvolger(s) | 36 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 86 rijdt van Den Haag via Poeldijk, Honselersdijk en Naaldwijk rechtstreeks via de A20 (met een stop bij Maasland Viaduct) naar Schiedam.
In de avonduren en op zondag wordt tussen Naaldwijk en Schiedam maar 1x/uur gereden.
Route
Halte | ||
Den Haag, Leyenburg | ||
Den Haag, Dedemsvaartweg | ||
Den Haag, Dr. H.E. Van Gelderlaan | ||
Den Haag, Zichtenburglaan | ||
Den Haag, Lozerlaan | ||
Den Haag, De Uithof | ||
Poeldijk, Teylingerlaan | ||
Poeldijk, Paul Captijnlaan | ||
Poeldijk, Dr. Weitjenslaan | ||
Honselersdijk, Nieuweweg | ||
Honselersdijk, Nederhof | ||
Honselersdijk, Strijplaan | ||
Naaldwijk, Industriestraat | ||
Naaldwijk, Verdilaan | ||
Naaldwijk, Pijle Tuinen | ||
Maasland, Viaduct | ||
Schiedam, Station Schiedam Centrum |
Geschiedenis
Sinds Veolia de concessie Haaglanden Streek overnam in augustus 2009 waren de bussen in de ochtendspits op het traject Naaldwijk - Schiedam en in de avondspits op het traject Schiedam - Naaldwijk overvol. Voorheen reed Connexxion met Interliners, die meer mensen konden meenemen dan de MAN Lion's City CNG-bussen die Veolia Transport gebruikt.
Na vele klachten en bemoeienis van de Westlandse politiek rijden er in de ochtendspits, tussen 07:00 uur en 08:00 uur elk kwartier, op het traject Naaldwijk - Schiedam en in de avondspits, tussen 16:00 uur en 18:00 uur elk kwartier, op het traject Schiedam - Naaldwijk, touringcars van onder andere BAB-Vios, Nooteboom Tours, Westlandbus en de touringcar van voetbalclub Westlandia. Een dienstregeling van de touringcars is niet bekend en deelt Veolia Transport ook niet.
Vanaf 11 december 2011 vervielen de ochtendspitsritten van lijn 86 die nog wel naar station Rotterdam Centraal reden. Voortaan werd Schiedam Centrum altijd het begin-/eindpunt.
Op 14 februari 2015 worden er voor de overzichtelijkheid een aantal lijnnummers gewijzigd, waardoor er een bundeling per stad/regio wordt gerealiseerd met lijnnummers uit de 30-, 40-, 50-, 60- en 70-serie. Lijn 86 wordt gewijzigd in de nieuwe lijn 36.