Spoorlijn Amsterdam - Schiphol
De spoorlijn Amsterdam - Schiphol staat ook bekend als de Westtak van de Ringspoorbaan. De spoorlijn is op 1 juni 1986 geopend.
De lijn loopt vanaf Amsterdam Centraal eerst in noordwestelijke richting en buigt dan af naar het zuiden om op station Sloterdijk de Oude Lijn te kruisen.
Traject
Amsterdam Centraal | |
Oude Lijn naar Rotterdam Centraal | |
Staatslijn K naar Den Helder | |
Amsterdam Sloterdijk | |
Amsterdam De Vlugtlaan | |
Hemboog van Zaandam | |
Amsterdam Lelylaan | |
Schiphollijn van Weesp | |
Schiphol |
Treinseries op de Westtak
- Met tussenstops in Sloterdijk en Lelylaan:
- serie 2600 Intercity Amsterdam Centraal - Schiphol - Vlissingen
- serie 5800 Sprinter Amersfoort Vathorst - Amsterdam Centraal - Schiphol - Hoofddorp
- serie 12600 Intercity Groningen - Amsterdam Centraal - Schiphol - Vlissingen
- serie 3300 komt uit Hoorn en voegt via de Hemboog in op de Westtak
- Zonder tussenstops:
- serie 900 / 1000 Intercity direct Amsterdam Centraal - Schiphol - Rotterdam Centraal - (Breda)
- serie 2100 Intercity Amsterdam Centraal - Schiphol - Den Haag Centraal
- serie 9200 Intercity Amsterdam Centraal - Schiphol - Brussel Zuid
- serie 9300 Thalys Amsterdam Centraal - Schiphol - Paris Nord
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Spoorlijn Amsterdam - Schiphol door treinen in het verleden is te vinden onder Spoorlijn Amsterdam - Schiphol/Bediening.