Lijn 78 Austerlitz Dorpsplein - Odijk Dorp
Voormalige buslijn 78 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Regio | Utrecht-Noordoost |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Voorganger(s) | 18 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/(2) uur |
Avond | 1x/(2) uur |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Lijn 78 reed van Austerlitz via Zeist en Driebergen naar Odijk.
Uitgezonderd de spitsuren werd tussen station Driebergen-Zeist en Odijk altijd 1x per 2 uur gereden.
Route
Halte | ||
Austerlitz, Dorpsplein | ||
Austerlitz, Woudschoten / Oud London | ||
Zeist, Ziekenhuis | ||
Zeist, Busstation | ||
Driebergen, Oranje Nassaulaan | ||
Driebergen, Station Driebergen, Zeist | ||
Odijk, Dorp |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 18 werd vernummerd naar lijn 78.