Treinserie 1 (1997/1998)
Treinserie 1 in 1997/1998
| |
---|---|
Traject | Amsterdam CS - Köln Hbf - Chur |
Vervoerder | NS |
Dienstregeling | 1997/1998 |
Materieel | Getrokken rijtuigen |
Treinsoort | Eurocity |
Frequentie | 1x/dag |
Opmerkingen | Stopte van 1 juni tot 14 december 1997 in het weekend niet in Bonn Hbf. |
De treinserie 1, beter bekend als de Eurocity Rembrandt was in de dienstregeling 1997/1998 de dagelijkse Eurocity-trein tussen Amsterdam CS en het Zwitserse Chur via Utrecht CS, Arnhem, Duisburg, Düsseldorf, Köln, Bonn, Koblenz, Mainz, Mannheim, Karlsruhe, Basel en Zürich. Er was dagelijks in beide richtingen één rit.
Ten opzichte van het vorige dienstregelingsjaar was dit jaar nieuw dat de trein in Zwitserland na flink wat jaren weer in Baden en Brugg (AG) ging stoppen. Ook werden voortaan alle stations tussen Zürich en Chur in beide richtingen aangedaan. Vanaf 1 juni 1997 tot 14 december 1997 stopte de trein in het weekend niet in Bonn Hbf.
Naast dit treinpaar was er dagelijks nog een tweede treinpaar tussen Amsterdam en Basel (en verder naar Interlaken Ost), zie daarvoor de treinserie 100 (1997/1998).
Traject
Bijzonderheden
Spoorlijnen
Deze treinserie maakt(e) gebruik van de volgende spoorlijn(en):
Andere voormalige treinseries 1
- Voormalige treinserie
- Treinserie 1
- Dienstregeling 1997/1998
- Station Amsterdam Centraal
- Station Utrecht Centraal
- Station Arnhem
- Station Emmerich
- Station Oberhausen Hbf
- Station Duisburg Hbf
- Station Düsseldorf Hbf
- Station Köln Hbf
- Station Bonn Hbf
- Station Koblenz Hbf
- Station Mainz Hbf
- Station Mannheim Hbf
- Station Karlsruhe Hbf
- Station Baden-Baden
- Station Freiburg (Breisgau) Hbf
- Station Basel Bad Bf
- Station Basel SBB
- Station Brugg (AG)
- Station Baden
- Station Zürich HB
- Station Thalwil
- Station Wädenswil
- Station Pfäffikon SZ
- Station Ziegelbrücke
- Station Sargans
- Station Bad Ragaz
- Station Landquart
- Station Chur
- Dienstregeling Rhijnspoorweg