Lijn 43 Hoofddorp Marktplein - Badhoevedorp Pa. Verkuyllaan
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 03:44 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Voormalige buslijn 43 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 43 reed van Hoofddorp een grote lus door Vijfhuizen, Boesingheliede, Zwanenburg, Lijnden en Badhoevedorp.
Op de even uren werd de route linksom gereden, op de oneven uren werd de route rechtsom gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Hoofdweg/Vijfhuizerweg | ||
Vijfhuizen, Dorp | ||
Boesingheliede, Dorp | ||
Zwanenburg, Dennenlaan | ||
Lijnden, Gemaal | ||
Badhoevedorp, Pa. Verkuyllaan | ||
Hoofddorp, Hoofdweg/Vijfhuizerweg | ||
Hoofddorp, Marktplein |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 23 werd vernummerd naar lijn 43.