Lijn 16 Amsterdam Haarlemmermeerstation - Wilnis Raadhuis
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 7 nov 2012 om 02:37 (Afbeeldingen in routestrip vervangen door Sjabloon:Rimg)
Voormalige buslijn 16 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1973 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 16 reed van Amsterdam via Amstelveen, Uithoorn en Mijdrecht naar Wilnis.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Haarlemmermeerstation | ||
Amsterdam, Koenenkade | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan | ||
Amstelveen, Graaf Florislaan | ||
Amstelveen, Plein 1960 | ||
Amstelveen, Pijnacker | ||
Amstelveen, Nesserlaan | ||
Amstelveen, Christinahoeve | ||
Uithoorn, Wieger Bruinelaan | ||
Uithoorn, Busstation | ||
Mijdrecht, Derde Zijweg | ||
Mijdrecht, Hofland | ||
Mijdrecht, Dr. v/d Berglaan | ||
Mijdrecht, Bozenhoven | ||
Wilnis, Veldzijdebrug | ||
Wilnis, Raadhuis |
Geschiedenis
Deze lijnvoering ontstond op 3 juni 1973 toen de NBM en Maarse en Kroon fuseerden tot Centraal Nederland. Om een overloop van dubbele lijnnummers te voorkomen werden diverse lijnen hernummerd en/of samengevoegd/gesplitst. Het vervoergebied liep nu grofweg van Amsterdam tot Arnhem.
De voormalige lijn 6 werd gesplitst in de lijnen 6 en 16. Lijn 6 ging van Amsterdam via Uithoorn naar Woerden rijden en lijn 16 was de versterkingsdienst tussen Amsterdam, Uithoorn en Mijdrecht.