[[Afbeelding:Lijn440 Oml.JPG|290px|thumb|right|Een [[Jonckheere Communo]] van [[De Lijn]] als '''lijn 440''' in Oostmalle.]]
[[Afbeelding:Lijn440 Esn.JPG|290px|thumb|right|Een [[Mercedes-Benz Citaro]] van [[Autobussen De Reys]] als '''lijn 440''' voor het station in Essen.]]
'''Lijn 440''' rijdt reed van Essen via Kalmthout, Wuustwezel, Loenhout, Brecht, Westmalle, Oostmalle, Lille en Poederlee naar Herentals.
Een rit in beide richtingen begintbegon/eindigt eindigde in Wuustwezel bij Stella Matutina. In Brecht rijden reden een aantal ritten niet via station [[Noorderkempen]].
== Route ==
{{RouteRij| [[Afbeelding:Route_rsT0.svg|35px]] | [[Herentals|Herentals, Station NMBS]]}}
}}
== Geschiedenis ==
Wegens algemene bezuinigingen bij [[De Lijn]] werd de route geheel aangepast. Voortaan ging bus 440 alleen nog rijden tussen [[Lijn 440 Oostmalle Busstation - Brecht Station Noorderkempen|Oostmalle en Brecht]]. In de spitsuren werd nog wel van/naar Essen gereden, echter alleen in functie van de scholen aldaar.