Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Lijn 60 Ieper Station - Abele Overweg

352 bytes toegevoegd, 14 aug 2024 10:56
geen bewerkingssamenvatting
|vervoerregio=Westhoek
|lijnsoort=Streekbus
|periode=... 10 januari 2005 t/m 5 januari 2024|voorganger=[[Lijn 69b Ieper Station - Abele Overweg|69b]]
|opvolger=[[Lijn 92 Poperinge Markt - Diksmuide Station|92]]
|frequentie_spits=1-2x/uur
== Geschiedenis ==
Het is onbekend wanneer Op [[Dienstregeling entiteit West-Vlaanderen 2005|10 januari 2005]] werd in heel West-Vlaanderen een grondige wijziging aan de lijnnummers doorgevoerd. Voortaan zullen alle lijnnummers bestaan uit 1 of 2 cijfers. Op deze datum werd de bestaande [[Lijn 69b Ieper Station - Abele Overweg|lijn is ontstaan69b]] vernummerd naar '''lijn 60'''.
Vanwege de slechte financiële situatie van [[De Lijn]] werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per [[Dienstregeling entiteit West-Vlaanderen 2012|1 juli 2012]] de frequentie in de daluren en het weekend werd verlaagd naar 1x per 2 uur vanwege de geringere bezetting.
Op [[Dienstregeling vervoerregio Westhoek 2024|6 januari 2024]] werd de derde fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. Op deze datum werd deze lijn samengevoegd met de verbinding [[Lijn 20 Ieper Station - Diksmuide Station|Ieper - Diksmuide]] en vervolgens vernummerd naar [[Lijn 92 Poperinge Markt - Diksmuide Station|lijn 92]]. Met deze herstructurering kwam het traject naar Abele te vervallen en werd in Ieper voortaan altijd via het centrum gereden en wordt een minder uitgebreide spitsroute gereden. De dienstregeling werd daarentegen flink uitgebreid; in de daluren en op zaterdag wordt een regelmatige uurdienst gereden.
ap_users
9.009
bewerkingen

Navigatiemenu