|route=Trois-Ponts - Stavelot - Masta - Malmedy - Géromont - Baugnez (- Thirimont) - Waimes - Faymonville - Weywertz - Bütgenbach - Büllingen
|lijnnr=745
|vervoerder=[[Satracom]]/[[Voyages Wergifosse]] i.o.v. [[TEC]]
|bassindemobilité=Liège-Verviers
|lijnsoort=Streekbus