|lijnnr=45
|route=[Maastricht - Smeermaas - Lanaken - Zutendaal -]/[Maaseik - Elen - Rotem - Dilsen - Lanklaar - Leut - Eisden - Maasmechelen -] Genk - Diepenbeek - Hasselt
|vervoerder=([[Heidebloem]], /[[Bronckaers ]] i.o.v.) [[De Lijn]]
|entiteit=Limburg
|lijnsoort=Streekbus