60.236
bewerkingen
Wijzigingen
→Geschiedenis
{{LijnInfo
|lijnnr=26
|afbeelding=Lijn 26 Almelo.jpg|onderschriftroute='''Lijn 26Almelo:''' staat op het busstation van Almelo.Centraal Station - Centrumplein - Ossenkoppelerhoek - Ziekenhuisgroep Twente|vervoerder=[[TwentsRRReis]] ([[SyntusArriva]])|concessie=Twente (20142024-20232027)
|lijnsoort=Stadsbus
|stad=Almelo
|materieel=[[VDL CiteaVolvo 7900|VDL Citea LLE-120Volvo 7900 Electric]]<br>|periode=14 december 2003|voorganger=[[VDL Berkhof AmbassadorLijn 26 Almelo, Hoog Schuilenburg - Twenteborg Ziekenhuis|26]]|frequentie_spits=2-3x/uur|frequentie_spits_vakantie=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_zaterdag=2x/uur
|frequentie_avond=2x/uur (tot 21:3015)|periodefrequentie_avond_zaterdag=14 december 20032x/uur (tot 21:15)|voorgangerafbeelding=[[Lijn 26 Almelo, Hoog Schuilenburg 3171- Twenteborg Ziekenhuis|26]].jpg|routeonderschrift='''Almelo:Lijn 26''' Centraal Station - Centrumplein - Ossenkoppelerhoek - Ziekenhuisgroep Twenterijdt op de Wierdensestraat in Almelo.
}}
'''Lijn 26''' rijdt van station [[Almelo Centraal Station ]] via het Centrumplein en Ossenkoppelerhoek naar Ziekenhuisgroep Twente. === Dienstregeling ===*In de ochtendspits rijdt één extra rit van het Centraal Station naar Ziekenhuisgroep Twente.{{TariefInfo|concessie=Twente|nottypekaart1voorverkoop=buurtbusja}}
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | Almelo|Almelo|Almelo, Centraal Station|<small>(gekoppeld aan [[Lijn 22 Almelo, Centraal Station - Windmolenbroek|lijn 22]]/[[Lijn 83 Almelo Centraal Station - Vriezenveen Nieuwe Daarlerveenseweg|83]])</small>}}
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | Almelo|Almelo Centrumplein|Almelo, Centrumplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, De Wingerd}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, De Koppel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Sporthal RembrandtlaanSchoolstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Frans Halsstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Jacob van Ruysdaelstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Vincent van Goghplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, Nico van WerkmanpleinWerkmanlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Almelo, ROC De Sumpel}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Almelo, Woonboulevard}}
Op [[Connexxion Dienstregeling Twente 2004|14 december 2003]] kreeg elke wijk van Almelo zijn eigen lijnnummer. De oude [[Lijn 26 Almelo, Hoog Schuilenburg - Twenteborg Ziekenhuis|lijn 26]] werd gesplitst in de nieuwe lijnen [[Lijn 25 Almelo, Centraal Station - Aalderinkshoek|25 (Aalderinkshoek)]] en '''26'''.
Vanaf [[Dienstregeling concessie Twente 2006|11 december 2005]] ging de lijn ook op zondag 1x/uur rijden, daarentegen vervielen de avondritten na 20.30 uur vanaf [[Concessie Dienstregeling concessie Twente 2008|9 december 2007]].
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2014|8 december 2013]] nam [[Syntus]] het busvervoer in Twente over van [[Connexxion]].
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2015|14 december 2014]] is er één extra rit in de ochtendspits gekomen van het Station naar Ziekenhuisgroep Twente.
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2021|26 september 2021]] kwam de halte Sporthal Rembrandtlaan te vervallen en werd de halte Schoolstraat aan de route toegevoegd.
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2022|12 december 2021]] kwam de extra ochtendspitsrit van Almelo Centraal Station naar Ziekenhuisgroep Twente definitief te vervallen.
Op [[Dienstregeling concessie Twente 2024|10 december 2023]] werd het vervoer in de concessie [[Concessie Twente (2024-2027)|Twente]] overgenomen door [[Arriva]], nadat zij de aanbesteding hadden gewonnen. Met deze nieuwe concessie werd ook de merknaam [[RRReis]] geïntroduceerd en de rode bussen maakten daarbij plaats voor witte bussen. De route bleef ongewijzigd, maar de dienstregeling werd aangepast, zodat de aansluiting op de belangrijkste treinen verruimd werd.