4.662
bewerkingen
Wijzigingen
geschiedenis aangevuld
|regio4=Salland
|periode=... t/m 31 mei 1981
|opvolger=[[Lijn 24 Arnhem Centraal Station - Deventer Station NS|24]]
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_avond=0-1x/uur
}}
'''Lijn 2''' reed van Arnhem via Velp, Rheden, De Steeg, Ellecom, Dieren, Spankeren, Leuvenheim, Brummen, Oeken, Zutphen, Eefde, Quatrebras, Gorssel en Epse naar Deventer reed.
=== Dienstregeling ===
*Tussen Arnhem en Velp werd vanaf 1 februari 1968 alternerend via Presikhaaf en Velp-Zuid of via de Velperweg gereden.
*Op zaterdag- en zondagochtend reed de buslijn eenmaal per uur.
*Vanaf De laatste jaren reden er vanaf acht uur 's avonds reden geen bussen meer via Dieren naar Arnhem en vanaf negen uur 's avonds reden geen bussen meer van Arnhem naar Dieren. Voor dit traject moest worden overgestapt op [[Lijn 1 Nijmegen Centraal Station - Gendringen Busstation|lijn 1]]. De ritten van lijn 1 reden altijd via de Velperweg.
== Route ==
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | Arnhem|Arnhem Willemsplein|Arnhem, Willemsplein}}
{{RouteRijPlaats| {{BRimg|rBar}}↓| Arnhem|Arnhem Velperplein|Arnhem, Velperplein}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsTr}} | Arnhem|Arnhem Velperpoort|Arnhem, Velperpoort}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}} | Arnhem, Hoflaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhrr}} | Arnhem, Raapopseweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Arnhem, Huygenslaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Arnhem, Vondellaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rlr}} | Arnhem, Parkstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Arnhem, Statenlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Velp, Oosterwolde}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Velp, Anna Geertruida Hofkeslaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Velp, Nordlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Velp, Wilhelminastraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Eefde, Zuivelfabriek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Eefde, Overweg NS}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | QuatrebrasQuatre Bras, Voormalige Garage GSM}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | QuatrebrasQuatre Bras, Vredenhof}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | QuatrebrasQuatre Bras, QuatrebrasQuatre Bras}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | QuatrebrasQuatre Bras, Witte Brug}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Gorssel, Kerkhof}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Gorssel, Nederlands Hervormde Kerk}}
== Geschiedenis ==
Lijn 2 reed bestond in ieder geval al in vòòr 1 februari 1968. Omdat de dienstregeling van GTW op [[GTW Dienstregeling 19741967/19751968|1 februari 1968]] de bediening van Velp-Noord overnam van [[Lijn 11/197612 Ringlijn Arnhem Centraal Station - Velp Station|16 juni 1974lijn 11/12]] van het [[GVA]]reed vanaf die datum een deel van de ritten (eenmaal per uur) door Velp-Noord via Rozendaalselaan - Ringallee - Daalhuizerweg.