|onderschrift='''Lijn 306''' rijdt op de Nieuwe Leeuwarderweg in Amsterdam-Noord.
|afbeelding2=Lijn306 Shw.jpg
|onderschrift2='''Lijn 306''' rijdt bij 't Schouw.
|type=snelbus
|route=Amsterdam Centraal - Ilpendam - Purmerend De Gors -Noord - Purmerend Wheermolen - Purmerend Overwhere - Middenbeemster
|lijnnr=306
|vervoerder=[[EBS]]