60.586
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|lijnnr=27
|route=Arnhem Centraal Station - Arnhem Velperpoort - Arnhem Presikhaaf - Velp Zuid - Lathum - Giesbeek - Angerlo - Doesburg - Drempt - Hoog-Keppel - Laag-Keppel - Doetinchem
|vervoerder=[[Arriva]], [[Breng]] (([[TCR]] i.o.v.) [[Hermes]])
|concessie=Achterhoek-Rivierenland
|concessie2=Arnhem Nijmegen (2013-20222026)|materieel=''Arriva:''<br>[[VDL Berkhof Ambassador]],<br>[[VDL Citea|VDL Citea LLE-120]]<br>''Breng:''<br> [[MAN Lion's City|MAN Lion's City CNG]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=14 december 2008
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond_weekend=0-1x/uur|afbeelding=01565384-27.jpg|onderschrift='''Lijn 27''' rijdt op de Terborgseweg in DoetinchemBingerdenseweg net buiten Doesburg.|afbeelding2=8468-27.jpg}}|onderschrift2='''Lijn 27''' rijdt van Arnhem via Giesbeek, Angerlo, Doesburg, Drempt en Laag-Keppel naar Doetinchem. === Omleidingen ======= Omleiding Arnhem ===={{Verstoring|reden=werkzaamheden op de Jansbinnensingel in ArnhemVelperweg|geldigvan=4 maart 2024|geldigtot=medio 2025|extra=De werkzaamheden duren circa 1,5 jaar.}} ==== Omleiding Doesburg ===={{Verstoring|reden=werkzaamheden|geldigvan=15 januari|geldigtot=31 mei 2024
}}
=== Dienstregeling ===
*Tussen Arnhem en Doesburg , Beinum wordt dezelfde route gereden als [[Lijn 26 Arnhem Centraal Station - Dieren Station|lijn 26]]waardoor hier een halfuursdienst ontstaat. *Tussen Doesburg , Meipoort en Doetinchem wordt dezelfde route gereden als [[Lijn 29 Arnhem Centraal Station - Doetinchem Station|lijn 29]]waardoor hier een halfuursdienst ontstaat.*Enkele ritten worden door [[TCR]] gereden in opdracht Op zaterdag- en zondagavond valt richting Doetinchem een gat van [[Breng]]1, dit gebeurt met [[MAN Lion's City|MAN Lion's City CNG]] 5 uur in de Brenghuisstijldienstregeling.
{{TariefInfo|concessie=Achterhoek-Rivierenland|concessie2=Arnhem Nijmegen|nottypekaart1=buurtbus|nottypekaart2=vlinder|nottypekaart3=nachtbus}}
== Route ==
{{RouteTop| kaart=4594792 |
{{RouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | Arnhem|Arnhem Centraal|Arnhem, Centraal Station}}
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | Arnhem|Arnhem Willemsplein|Arnhem, Willemsplein}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Arnhem|Arnhem Velperpoort|Arnhem, Station Velperpoort}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Arnhem, Hoflaan}}
{{RouteRij| {{RimgBRimg|rsrrrar}} | Arnhem, Raapopseweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrXr}}{{Rimg|rlr}} | Arnhem, Huyghenslaan}}{{RouteRijStation| {{RimgBRimg|rsTrraTr}} | Arnhem|Arnhem Presikhaaf|Arnhem, Station Presikhaaf}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Arnhem, Dongestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Arnhem, Lange Wal}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Velp, Graaf Ottostraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Velp, Haverland}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Velp, Ziekenhuis/Waterstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Velp, Velperbroek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Duiven, Aansluiting A12}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Giesbeek, Zwalmstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Giesbeek, Tutenburgsestraat}}
{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Angerlo, Bingerdenseweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsrrsTHr}} | Angerlo, N338/Bingerdenseweg/Mariëndaalseweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrXr}}{{Rimg|rlr}} | Angerlo, Wielbergen}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrXr}}{{Rimg|rlr}} | Doesburg, Beumerskamp}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrXr}}{{Rimg|rlr}} | Doesburg, Tunnel Angerlo}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrXr}}{{Rimg|rlr}} | Doesburg, Potsmaat}}{{RouteRij| {{Rimg|rsrrlr}}{{Rimg|rsTHr}} | Doesburg, Didamseweg/Broekhuizerweg}}{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Doesburg, Beinum}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Doesburg, Haven}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Doesburg, Meipoort}}
{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsr}} | Doesburg|Doesburg Kraakselaan|Doesburg, Kraakselaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Drempt, Nederlands Hervormde N.H. Kerk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Drempt, De Braamberg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Hoog-Keppel, Burgemeester Vrijlandweg}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laag-Keppel, Gouden Leeuw}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Laag-Keppel, Manege}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | LangerakDoetinchem, IJzergieterij}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Doetinchem, Den Ooiman}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Doetinchem, Tweede Loolaan}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling concessie Achterhoek-Rivierenland 2011|12 december 2010]] werden de concessies [[Concessie Achterhoek|Achterhoek]] en [[Concessie Rivierenland|Rivierenland]] samengevoegd tot de concessie [[Concessie Achterhoek-Rivierenland|Achterhoek-Rivierenland]]. Na de aanbesteding was deze gewonnen door [[Arriva]], die aanvankelijk alleen de busdiensten overnam. De treinen in dezelfde regio worden pas in 2013 overgenomen.<br>De bussen van [[Syntus]] maakten op 12 december 2010 plaats voor bussen van [[Arriva]] en de gelede bussen verdwenen. De route en dienstregeling wijzigden, op licht verschoven vertrek- en aankomsttijden na, verder niet.