3.315
bewerkingen
Wijzigingen
k
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Opwijk, Heiveld}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Opwijk, Heiveld}}
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20192023
|route=Asse - Mazenzele - Droeshout - Opwijk - Lebbeke - Sint-Gillis-Dendermonde - Dendermonde
|lijnnr=23
|lijnkleur=bbdd00
|vervoerder=[[De Decker-Van Riet]] i.o.v. [[De Lijn]]
|entiteit=Oost-Vlaanderen
|lijnsoort=Streekbus
|materieel=[[Scania Citywide|Scania Citywide LE]]|periode=1 januari 2002 t/m 30 juni 2023|voorganger=''geen''|opvolger=[[Lijn 20 Asse Station - Dendermonde Station|20]]|frequentie_spits=1x1-2x/uur
|frequentie_dal=1x/2 uur
|frequentie_zaterdag=1x/2 uur
|frequentie_avond=0-1x/uur (tot 19:10)
|frequentie_avond_zaterdag=rijdt niet
}}
'''Lijn 23''' rijdt reed van Asse via Mazenzele, Droeshout, Opwijk, Lebbeke en Sint-Gillis-Dendermonde naar Dendermonde.
=== Dienstregeling ===
*In de ochtendspits rijdt , uitsluitend op schooldagen, reed één rit na station Dendermonde verder naar de Nachtegaalstraat; in de middagspits start begon één rit bij deze halte.*Op marktdagen wordt (doorgaans op zaterdagochtend) werd in Lebbeke een andere route gereden.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Opwijk, Klaarstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Opwijk, Marktstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Opwijk, Heirbaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Opwijk, Kouterlaan}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Opwijk|Opwijk|Opwijk, Station}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}} | Opwijk, Kouterlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}} | Opwijk, Heirbaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Opwijk, Ravensveld}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Gillis-Dendermonde, Acacialaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Gillis-Dendermonde, Kerk}}
{{RouteRij| {{BRimg|rlearhlrhlar}} | Dendermonde, Brusselsestraat}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsT0}}{{Rimg|rsTr}} | Dendermonde|Dendermonde|Dendermonde, Station}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rsr}} | Dendermonde, Brusselsestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rer}}{{Rimg|rs0}} | Dendermonde, Nachtegaalstraat}}
}}
== Geschiedenis ==
Op [[Dienstregeling entiteit Oost-Vlaanderen 2002|1 januari 2002]] werd een nieuwe buslijn geïntroduceerd tussen Asse, Opwijk en Dendermonde, die vooral het lokale vervoer moest gaan versterken. Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m zaterdag overdag 1x per 2 uur rijden en vormt dan met [[Lijn 24 Asse Station - Dendermonde Station|lijn 24]] ongeveer een uurdienst. De route wijkt op sommige plaatsen iets af van laatstgenoemde lijn; o.a. de bediening van de VKO-campus is nieuw, alsmede enkele nieuwe haltes in Droeshout en Mazenzele.
Op [[Dienstregeling vervoerregio Vlaamse Rand 2023#Wijzigingen per 1 juli 2023|1 juli 2023]] werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij [[De Lijn]]. De bestaande buslijnen tussen Asse, Lebbeke, Opwijk en Dendermonde werden daarbij samengevoegd en vernummerd naar [[Lijn 20 Asse Station - Dendermonde Station|lijn 20]]. De route werd daarbij grotendeels gestrekt via de provincialeweg N47, waarbij alleen in Opwijk en Lebbeke daar van af wordt geweken. De dienstregeling werden eveneens samengevoegd en bleven de facto ongewijzigd.