60.638
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=33
|vervoerder=[[HTM]], [[Connexxion]], [[VeoliaTransport]]|concessie=Haaglanden streekStreek (2009-2019)|concessie2=Haaglanden Streek (2002-2009)|materieel=[[Den Oudsten Alliance|Den Oudsten Alliance B96]], [[VDL Berkhof Ambassador]], [[MAN Lion's City|MAN Lion's CityCNG]]|periode=5 februari 2001 t/m 11 december 2010|opvolger=[[Lijn 30 Maassluis Station West - Den Haag Rotonde Houtkade|30]]
|lijnsoort=Streekbus
|frequentie_spits=4x/uur
|frequentie_zondag=2x/uur
|frequentie_avond=2x/uur
|route=Den Haag Leidschenveen - Den Haag Ypenburg - Rijswijk Station - Rijswijk De Schilp
}}
== Route ==
{{ RouteTop |{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_0sr.svg{{Rimg|35px]] 0sr}} | Den Haag, Rotonde Houtkade}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Leliekeverstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Eendenplein}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Veenweg}}{{ RouteRij RouteRijPlaats| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsMr.svgrsMr}} |35px]] Leidschenveen| [[Leidschenveen|Den Haag, Station Leidschenveen]]}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Lanen}}{{ RouteRij RouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsTr.svgrsTr}} |35px]] Den Haag| [[Den Haag Ypenburg|Den Haag, Station Ypenburg]]}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Laan van Nootdorp}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Gruttosingel}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Guirlande}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Laan van Hoornwijck}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Laan van Ypenburg}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den Haag, Laan van 's -Gravenmade}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Laan van Oversteen}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|rsr}} | Rijswijk, Patentlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, De Bruyn Kopsstraat}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Verrijn Stuartlaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Volmerlaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Treubstraat}}{{ RouteRij RouteRijStation| {{Rimg| [[Afbeelding:Route_rsTr.svgrsTr}} |35px]] Rijswijk| [[Rijswijk|Rijswijk, Station]]}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Bogaard / ChurchillaanChurchilllaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Den HaagRijswijk, Dr. H.J. van Mooklaan}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Prinses Pr. Margrietsingel}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rsr.svg{{Rimg|35px]] rsr}} | Rijswijk, Prinses Pr. Marijkesingel}}{{ RouteRij | [[Afbeelding:Route_rs0.svg{{Rimg|35px]] rs0}} | Rijswijk, De Schilp}}
}}
===Zie ook = Links ==* [http://maps.google.comnl/maps/ms?hl=nl&ie=UTF8&oehl=UTF8nl&msa=0&msid=108918680083536455184110835261102049724631.00048113cdc303f93df090004972390cdade9a874e&t=h&z=13 Busroute in Google Maps] == Geschiedenis =='''Lijn 33''' werd op 5 februari 2001 ingesteld door de HTM met het traject Leidschenveen - Rijswijk Steenvoorde. In dienstregeling 2003 werd het eindpunt in Rijswijk veranderd in De Schilp. Op deze lijn reed [[HTM]] voornamelijk met de [[Den Oudsten Alliance]]. Op 14 december 2008 vond er een uitruil van lijnen plaats tussen Connexxion (de toenmalige vervoerder in de concessie [[Concessie Haaglanden Streek (2009-2019)|Haaglanden Streek]]) en [[HTM]]: lijn 33 ging naar [[Connexxion]], terwijl [[Lijn 27 Den Haag Busstation Leyenburg - Wateringen Hoefsmid|lijn 27]] tussen Wateringen en Den Haag Leyenburg over ging naar HTM. Connexxion reed lijn 33 voornamelijk met de [[VDL Berkhof Ambassador]]. Met ingang van 30 augustus 2009 werd het vervoer in de concessie [[Concessie Haaglanden Streek (2009-2019)|Haaglanden Streek]] overgenomen door [[Veolia Transport]]. Op lijn 33 werd voortaan gereden met de [[MAN Lion's City|MAN Lion's City CNG]]. Met ingang van [[Dienstregeling concessie Haaglanden Streek 2011|12 december 2010]] werd '''lijn 33''' samen met [[Lijn 30 Maassluis Station West - Den Haag Centraal Station|lijn 30]] gecombineerd tot een nieuwe [[Lijn 30 Maassluis Station West - Den Haag Rotonde Houtkade|lijn 30]] die vanaf Rijswijk door ging rijden naar Den Haag Leidschenveen. De routes en frequenties bleven zoveel mogelijk gehandhaafd. Reizigers voor De Schilp konden voortaan gebruik maken van [[Lijn 18 Den Haag Clingendael - Rijswijk De Schilp|lijn 18]] of [[Lijn 23 Den Haag, Kijkduin - Duindorp|lijn 23]].