141.124
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20152017|route=Mechelen - Sint-Katelijne-Waver - Mijlstraat - Koningshooikt - Lier
|lijnnr=560
|vervoerder=[[De Lijn]]
|frequentie_avond=1x/uur
}}
'''Lijn 560''' rijdt van Mechelen via Sint-Katelijne-Waver, Duffel Mijlstraat en Koningshooikt naar Lier. === Dienstregeling ===*In de spits rijdt een enkele extra rit.*Op zaterdag wordt tot 15:00 uur in Lier via het Zwembad en de Markthalte gereden.
== Route ==
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Zandpoortvest}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Bleekstraat}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Mechelen|Mechelen-Nekkerspoel|Mechelen, NekkerspoelStation}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Nijverheidsstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Papenhofstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Goede Herderlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Deudondreef}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | BonheidenSint-Katelijne-Waver, IJzerenveldMaahoeveweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | BonheidenSint-Katelijne-Waver, GestelleiMechelsesteenweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, HeikenHet Strei}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Kempenarestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Daliastraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Rusthuis Sint-Elisabeth}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Muilshoek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-WaverDuffel, Lintse Heide}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Duffel, Heidestraat Smid}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Duffel, Baetens}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Koningshooikt, Kruisstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lier, Slenderstraat}}
{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Lier, Schollebeekstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}} | Lier, Boomlaarstraat Marktreisweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsrrhlr}} | Lier, SchollebeekstraatZwembad}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Hoogveldweg}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier|Lier Veemarkt|Lier, Veemarkt}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Lier, Kluizenplein}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Molenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Leopold III-Laanlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Lier, Markt}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Markt}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Kliniek}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Rolwagenstraat}}{{RouteRijStation| {{RimgBRimg|rsT0raT0}} | Lier|Lier|Lier, Station}}
}}
== Geschiedenis ==
Wegens algemene bezuinigingen bij [[De Lijn]] werd de frequentie met ingang van [[Wijzigingen provincie Antwerpen 2012|15 augustus 2012]] over het hele traject verhoogd tot een uurdienst op alle dagen, zodat voortaan een halfuurdienst geboden werd in combinatie met lijn 561, waarvan de frequentie eveneens verhoogd werd.