'''Lijn 3''' reed van Overdie via het Kooimeer, het Centrum, station [[Alkmaar]], de Zeswielen, station [[Alkmaar Noord]], Huiswaard en Daalmeer naar Rietschoot.
=== Dienstregeling ===* Tussen station [[Alkmaar]] en Overdie werdvan werd van maandag t/m zaterdag overdag slechts 1x/uur gereden.<br>* Richting Daalmeer werd van maandag t/m zaterdag overdag via het centrum gereden.
== Route ==
== Geschiedenis ==
Bij aanvang van de nieuwe concessie [[Concessie Noord-Holland Noord (2008-2018)|Noord-Holland Noord]] op [[Concessie Noord-Holland Noord 2009|14 december 2008]] werd in Alkmaar het [[MAXX]]concept geïntroduceerd. Trajectdelen van de oude stadslijnen [[Lijn 20 Alkmaar, Asselijnstraat - Rietschoot|20]], [[Lijn 22 Alkmaar, Rietschoot - De Hoef/Van Goghlaan|22]] en [[Lijn 25 Alkmaar, Winkelcentrum Overdie - Rietschoot|25]] werden daarbij vervangen door de nieuwe '''lijn 3''' . In Overdie werd echter geen lusroute meer gereden, maar een route in beide richtingen via Kooimeer naar het nieuwe eindpunt ''Bestevaerstraat''. Deze nieuwe lijn ging van maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur rijden en 's avonds/zondag 1x/uur rijden tussen Overdie en Rietschoot, met een iets afwijkende route van lijn 4 in Huiswaard. Buiten winkeltijden werd wordt echter niet via het Centrum gereden, maar buitenom via de Nassausingel.
Vanaf [[Concessie Noord-Holland Noord 2010|13 december 2009]] ging de bus voor 08:30 's ochtends niet meer door het Centrum rijden vanwege het geringe aantal in-/uitstappers. Reizigers konden op deze momenten dan gebruik maken van de halte ''Nassaulaan''.