'''Lijn 196''' reed van Hoofddorp via Schiphol-Zuid, -Centrum en -Noord naar Schiphol-Oost.
=== Dienstregeling ===
* In de ochtendspits reed 2x/uur een rit tot het Stationsplein en in de middagspits begon 2x/uur een rit daar; er werd in de spitsrichting dus maar 2x/uur gereden tussen het Stationsplein en Zuideinde.
* Op zaterdag en zondag overdag reden alle ritten naar het Zuideinde, maar begonnen de terugritten op het Stationsplein.
* In de avonduren werd alleen tussen Hoofddorp en P30/P40 gereden.
Op [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2006|28 mei 2006]] werd de frequentie in de spitsuren teruggebracht naar 2x/uur. In combinatie met de gewijzigde [[Lijn 194 Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis - Amstelveen Busstation|lijn 194]] werd voortaan tussen Hoofddorp en De Hoek in een dubbele frequentie gereden.
Bij aanvang van de nieuwe concessie [[Concessie Amstelland-Meerlanden (2008-2017)|Amstelland-Meerlanden]] op [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2008|9 december 2007]] werd de frequentie van maandag t/m vrijdag overdag weer verhoogd naar 4x/uur. In de dienstregeling vonden ook enige wijzigingen plaats, waaronder het inkorten van de spitsfrequentie op Schiphol-Oost en het verlengen van/naar het Zuideinde in het weekeinde. De route bleef ongewijzigd gehandhaafd.
Op [[Dienstregeling concessie Amstelland-Meerlanden 2009|14 december 2008]] verviel het traject naar het Zuideinde helemaal en werd de lijn ingekort tot [[Lijn 196 Schiphol Noord P40 - Hoofddorp Spaarne Ziekenhuis|parkeerterrein P40 (Schiphol-Noord)]]. Reizigers van/naar het Zuideinde konden voortaan gebruik maken van de nieuwe [[Lijn 193 Schiphol, Zuid P30 - Oost Zuideinde|lijn 193]] die in een fors hogere frequentie naar dit traject ging rijden, tot wel 12x/uur.