60.369
bewerkingen
Wijzigingen
geen bewerkingssamenvatting
|buitenland=ja
|land=België
|dienstregeling=20152023
|route=Mechelen - Sint-Katelijne-Waver - Onze-Lieve-Vrouw-Waver - Koningshooikt - Lier
|lijnnr=561
|lijnkleurtekst=ffffff|lijnkleur=dd0077|vervoerder=([[Comfort Cars]] en [[Kruger Autobus]] i.o.v.) [[De Lijn]]|concessievervoerregio=AntwerpenMechelen
|lijnsoort=Streekbus
|materieel=[[Van Hool A600newA600]], <br>[[Van Hool newA600newA360]],<br>[[VDL Citea|VDL Citea SLE-120 Hybrid]]|frequentie_spits=1-2x/uur|frequentie_spits_vakantie=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur
|frequentie_zaterdag=1x/uur
|frequentie_zondagfrequentie_avond=1x/uur(tot 21:10)|frequentie_avondfrequentie_avond_zaterdag=1x/uur (tot 22:10)|afbeelding=110519-561.jpg|onderschrift='''Lijn 561''' rijdt op de Rechtestraat in Lier.00)
}}
'''Lijn 561''' rijdt van Mechelen via Sint-Katelijne-Waver, Onze-Lieve-Vrouw-Waver en Koningshooikt naar Lier.
=== Dienstregeling ===
*In de ochtendspits rijdt één extra rit richting Lier via Onze-Lieve-Vrouw-Waver en in de middagspits begint één extra rit richting Mechelen in Onze-Lieve-Vrouw-Waver.
*Op zaterdag wordt tot 15:00 uur in Lier via het Zwembad gereden vanwege de markt.
== Route ==
{{RouteTop|
{{RouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | Mechelen|Mechelen|Mechelen, Station}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, RaghenopleinKardinaal Mercierplein}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Zandpoortvest}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Bleekstraat}}
{{RouteRijStation| {{Rimg|rsTr}} | Mechelen|Mechelen-Nekkerspoel|Mechelen, NekkerspoelStation}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Nijverheidsstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Mechelen, Papenhofstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Goede Herderlaan}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Deudondreef}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | BonheidenSint-Katelijne-Waver, IJzerenveldMaanhoeveweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | BonheidenSint-Katelijne-Waver, GestelleiMechelsesteenweg}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, HeikenHet Strei}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Kempenarestraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Sint-Katelijne-Waver, Daliastraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kruisweglei}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsr}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Dijk}}
{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{RimgBRimg|rsrrrar}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Kerk}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsrrhlr}}{{Rimg|rhr0}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Sint-Ursula}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsrrhlr}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Koelarenvelden}}
{{RouteRij| {{BRimg|rarr}} | Onze-Lieve-Vrouw-Waver, Bosstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Onze-Lieve-Vrouw-WaverKoningshooikt, Bosmolen}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Onze-Lieve-Vrouw-WaverKoningshooikt, De Floek}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Koningshooikt, Zoetewei}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Koningshooikt, Grote Brand}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Koningshooikt, Kruisstraat}}
{{RouteRij| {{Rimg|rsr}} | Lier, Slenderstraat}}
{{RouteRij| {{BRimg|rrar}} | Lier, Schollebeekstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}} | Lier, Dennenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}} | Lier, Sint-Annastraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhlr}} | Lier, Dennenlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rsrrhlr}} | Lier, SchollebeekstraatDungelhoeff}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, HoogveldwegBaron Opsomerlaan}}{{RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}}{{Rimg|rhrBr}} | Lier|Lier Veemarkt|Lier, Veemarkt}}{{RouteRij| {{Rimg|rhlr}}{{Rimg|rlr}} | Lier, Kluizenplein}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Molenstraat}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Leopold III-Laanlaan}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rlr}} | Lier, Markt}}{{RouteRij| {{Rimg|rlr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Zimmerplein Markthalte}}{{RouteRij| {{Rimg|rhrr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Kliniek}}{{RouteRij| {{Rimg|rsr}}{{Rimg|rhrr}} | Lier, Rolwagenstraat}}{{RouteRijStation| {{RimgBRimg|rsT0raT0}} | Lier|Lier|Lier, Station}}
}}
== Geschiedenis ==