|concessie=Noord- en Zuidwest-Friesland en Schiermonnikoog
|lijnsoort=Streekbus
|formule=
|materieel=[[VDL Citea]], [[VDL Berkhof Ambassador]]
|frequentie_spits=1-2x/uur
|frequentie_dal=1x/uur (niet tussen 11.00 en tot 10:15, vanaf 12.:30)
}}
'''Lijn 45''' rijdt van Hemelum via Oudega, Elahuizen, Ypecolsga, Woudsend en Hommerts naar Sneek.
Tot 11.00 uur rijdt lijn Tussen 06:45 van Hemelum - 10:15 wordt uitsluitend naar Sneek, vanaf gereden tussen 12.:30 - 17:30 uur rijdt lijn 45 van Sneek wordt uitsluitend naar Hemelumgereden.
== Route ==