|route=Leeuwarden - Jelsum - Stiens - Vrouwenparochie - Oude Leije - Oude Bildtzijl - Sint Annaparochie - Westhoek - Sint Jacobiparochie - Minnertsga
|vervoerder=[[Connexxion]]
|concessie=Noord- en Zuidwest-FrieslandFryslân|materieel=[[Den Oudsten Alliance]],<br>[[VDL Berkhof Ambassador]],<br>[[VDL Berkhof Procity]]|lijnsoort=SpitsbusStreekbus|periode=29 juni 2008 t/m 8 december 2012|voorganger=[[Lijn 73 Leeuwarden Station - Oude Bildtzijl De Kolk (2007-2008)|73]]
|frequentie_spits=1x/uur
|frequentie_dal=1x/uur (vanaf 13:35)
}}
'''Lijn 73''' is een [[spitsbus]] en rijdt reed van Minnertsga via Sint Jacobiparochie, Westhoek, Sint Annaparochie, Oude Bildtzijl, Oude Leije, Vrouwenparochie, Stiens en Jelsum naar Leeuwarden.
Op [[Dienstregeling concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân 2008|29 juni 2008]] werd de dienstregeling in de concessie [[Concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân|Noord- en Zuidwest-Fryslân]] opnieuw flink gewijzigd en daarbij werden enkele wijzigingen vanuit 2007 teruggedraaid. De route van [[Lijn 73 Leeuwarden Station - Oude Bildtzijl De Kolk (2007-2008)|lijn 73]] werd weer beperkt tot het traject Leeuwarden - Minnertsga via de Oude Bildtdijk. Voor de magere bediening via Westhoek werd [[Lijn 273 St. Annaparochie Van Harenstraat - Oude Bildtzijl De Kolk|lijn 273]] geïntroduceerd, die hier volledig als [[belbus]] ging rijden. Onder dit lijnnummer bleef nog steeds alleen tijdens de brede spitsuren gereden worden.
''Geschiedenis volgt t.z.t.''
Bij de start van de nieuwe concessie [[Concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog|Noord- en Zuidwest-Fryslân]] op [[Dienstregeling concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog 2013|9 december 2012]] werd de lijn ingekort tot Oude Bildtzijl, waarbij alternerend via Oude Leije of Vrouwenparochie werd gereden.