|vervoerder=[[De Lijn]]
|concessie=Limburg
|materieel=[[Van Hool New AG300]]
|lijnsoort=Spitsbus
|frequentie_spits=2-3x/dag
|frequentie_dal=1-3x/dag (woensdag)
}}
[[Afbeelding:Lijn105 Hst.jpg|290px|thumb|right|'''Lijn 105''' rijdt bij de halte Zwembad in Hasselt (©Tim Stam).]]
'''Lijn 105''' rijdt van Hasselt via Stevoort, Wijer, Nieuwerkerken, Bunderveld, Runkelen en Duras naar Sint-Truiden.