17.664
bewerkingen
Wijzigingen
k
geen bewerkingssamenvatting
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=66
|vervoerder=[[ConnexxionU-OV]]([[Qbuzz]])|concessie=Regiovervoer Regio Utrecht
|materieel=[[VDL Berkhof Ambassador]], [[Mercedes-Benz Citaro|Mercedes-Benz Citaro G]]
|lijnsoort=Streekbus
|periode=8 december 2013 t/m 14 december 2019
|frequentie_spits=2x/uur
|frequentie_dal=2x/uur
|frequentie_avond=1x/dag (tot 19.00 uur)
|route=Utrecht Centraal - Utrecht Kanaleneiland Zuid - Nieuwegein De Liesbosch - Nieuwegein Stadscentrum
|voorganger=[[Lijn 66 Utrecht Busstation West - Nieuwegein Stadscentrum|66]]
|opvolger=''Geen''
}}
'''Lijn 66''' rijdt reed van [[Utrecht Centraal]] naar Nieuwegein Stadscentrum. Deze lijn rijdt in Utrecht van busstation West via de Van Zijstweg en Europalaan naar P+R Westraven, Kanaleneiland Zuid en in Nieuwegein via Plettenburg De Liesbosch naar het bus- en sneltramstation Nieuwegein Stadscentrum.
== Route ==
{{ RouteTop | kaart=412859 |{{ RouteRij RouteRijPlaats | {{Rimg|0sTr}} | [[Utrecht Centraal|Utrecht CS Jaarbeurszijde|Utrecht, Busstation West]] CS Jaarbeurszijde}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Utrecht, Lanslaan Anne Frankplein}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Utrecht, Europalaan Europaplein Noord}}{{ RouteRij RouteRijPlaats | {{Rimg|rsSNr}} | [[Utrecht Transferium Westraven|Utrecht, P+R Westraven]] }}{{ RouteRij Kanaleneiland Zuid| {{Rimg|rsr}} | NieuwegeinUtrecht, RemisewegKanaleneiland Zuid}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Huis de Geer Penitentiaire Inrichting}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, NoorderveldRavenswade}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Buys Ballotbaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, FahrenheitbaanDe Liesbosch}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Wattbaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Oosterlichtcollege}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, De BongenaarMartinbaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Marconi-Hoog}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Merwesteintunnel}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Binnenwal}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Nieuwegein, Stadshuis}}{{ RouteRij RouteRijPlaats | {{Rimg|rsB0rsSN0}} | [[Nieuwegein Stadscentrum|Nieuwegein City|Nieuwegein, Stadscentrum]]}}
}}
==Geschiedenis==
Vanaf 21 juli [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2014|8 december 2013 is ]] nam [[Lijn 66 Utrecht Busstation West - Nieuwegein Stadscentrum|lijn 66]] de halte op route van [[Lijn 47 Utrecht Centraal verplaatst van Busstation Zuid (= tegenwoordig Busstation Oost) naar Busstation West. Vanaf dat moment rijdt deze - Houten Station|lijn 47]] via de Liesbosch over en reed zodoende niet meer via Plettenburg. In Utrecht werd vanaf die datum voortaan op alle haltes gestopt.Met ingang van [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2016|14 december 2015]] werd 's avonds een uur langer doorgereden en reed de Balijelaan maar via laatste rit voortaan rond 19.00 uur. Op [[Dienstregeling concessie Regio Utrecht 2020|15 december 2019]] werd lijn 66 zonder vervanging opgeheven. Naar de Lanslaanmeeste haltes kon nog met andere lijnen gereisd worden, alleen haltes ''Nieuwegein, Penitentiaire Inrichting'' en ''Nieuwegein, Ravenswade'' kwamen zonder vervanging te vervallen.