34
bewerkingen
Wijzigingen
Tot en met ergens 2009 was er de halte Busstation in Oudewater. Deze verviel later en de halte Molenwal verving deze halte. Op basis van google streetview is dit tussen maart 2009 en september 2009 gebeurd.
{{LijnInfoVLijnInfo
|lijnnr=180
|afbeeldingroute=4155Gouda - Haastrecht - Oudewater - Willeskop - Montfoort - Heeswijk - Achthoven - De Meern -180.jpg|onderschrift=Connexxion 4155 op het Jaarbeursplein in Utrecht|vervoerder=[[VAGU|VAGU (''1981 - 1987'')]],<br>[[Westnederland|Westnederland (''1987 - 1994'')]],<br>[[ZWN-Groep|ZWN-Groep (''1994 - 1999'')]],<br>[[Connexxion|Connexxion(''1999 - 2012'')]], <br>[[Pouw Vervoer|Pouw Vervoer (''2008 - 2012'')]]|regio=Midden-Holland|regio2=West-Utrecht|regio3=Midden-Utrecht|concessie=Utrecht-Zuidwest (2003-2004)|concessie2=Utrecht-Zuidwest (2004-2008)|concessie3=Provincie Utrecht bus(2009-2016)|materieel=[[Den Oudsten MB200]],<br>[[Mercedes-Benz Citaro]],<br>[[Den Oudsten Alliance]],<br>[[Mercedes-Benz O405]],<br>[[VDL Berkhof Ambassador]]|lijnsoort=streekbusStreekbus|periode=ca. 1981 t/m 8 december 2012|opvolger=[[Lijn 107 Gouda Station - Utrecht CS Jaarbeurszijde|107]], [[Lijn 207 Utrecht CS Jaarbeurszijde - Oudewater J.J. Vierbergenweg|207]]
|frequentie_spits=2-4x/uur
|frequentie_dal=2-4x/uur
|frequentie_zondag=1x/uur
|frequentie_avond=2x/uur
|afbeelding=Lijn180 Gd.JPG
|onderschrift='''Lijn 180''' staat bij het station in Gouda.
}}
'''Lijn 180''' rijdt reed van Gouda via Haastrecht, Oudewater, Willeskop, Montfoort, Heeswijk, Achthoven en De Meern naar Utrecht. Een aantal ritten worden gereden door [[Pouw Vervoer]], de rest wordt gereden door [[Connexxion]].
== Route ==
{{ RouteTop |{{ RouteRij RouteRijStation| {{Rimg|0sTr}} | [[Gouda|Gouda|Gouda, Station]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gouda, Tiendewegbrug}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gouda, Doelenbrug}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Gouda, Stolwijkersluis}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Waaiersluis}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Neerbos}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Camping Streefland}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Wilgenoord}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Dorp}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Kleine Betuwe}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Bos}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Brouwer De Koning}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, De Tempelhof}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, De Klomp}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Hekendorp Veer}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Rozendaalse Molen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, Huis te Rozendaal}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Haastrecht, De Draak}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oudewater, Vette Varken}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oudewater, Witte Pannen}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Oudewater, Tramweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rlr}}{{Rimg|0sr}} | Oudewater, J.J. Vierbergenweg}}{{ RouteRij | {{BRimg|rarr}} | Oudewater, Molenwal}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, Van Dam}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, Platmanshoef}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, Lekkerkerker}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, De Schans}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, Nieuw Kooilust}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, Nieuweweg}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Willeskop, 't Hemeltje}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | Montfoort, Groen}}{{ RouteRij | {{BRimg|rarr}} | Montfoort, Kasteelplein}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Montfoort, Heeswijkerpoort}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Montfoort, Keizerrijk}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heeswijk, Snel}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heeswijk, RBB}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Heeswijk, Achtersloot}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Achthoven, Slotlaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Achthoven, Achthoven}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Achthoven, 't Akkerhuis}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | Achthoven, Stenenkamer}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Reijerscop}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}}{{Rimg|0sr}} | De Meern, Zuid}}{{ RouteRij | {{BRimg|rarr}} | De Meern, Laan 1954}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Oranjelaan}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Meernbrug}}{{ RouteRij RouteRijPlaats| {{Rimg|rsBr}} | [[De Meern Busstation |De Meern Oost|De Meern, Busstation De Meern Oost]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Strijkviertel}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Sligro}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsr}} | De Meern, Proost en Brandt}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsSNrrsr}} | [[Utrecht 24 Oktoberplein|Utrecht, 24 Oktoberplein]]}}{{ RouteRij RouteRijPlaats| {{Rimg|rsSNr}} | [[Utrecht|Utrecht Graadt van Roggenweg|Utrecht, Graadt van Roggenweg]]}}{{ RouteRij RouteRijStation| {{Rimg|rsT0}} | [[Utrecht|Utrecht Centraal|Utrecht, Busstation Jaarbeursplein]]}}
}}
=== Varia ===
*De vervoerder van deze lijn, [[Connexxion]], had enkele ritten uitbesteed aan het destijds in de Lopikerwaard gevestigde [[Pouw Vervoer]].
== Geschiedenis ==
Deze lijn ontstond vermoedelijk in 1969 bij de [[VAGU]]. De lijn werd aanvankelijk aangeduid als lijn C, later werd de lijn in het busboekje gepubliceerd onder de lijnnummers 20 en 85, nog later werd deze vernummerd naar 180. In 1987 nam Op [[WestnederlandWN Dienstregeling 1986/1987|1 januari 1987]] werd de [[VAGU]] overovergenomen door [[Westnederland]], de lijn behield daarbij zijn oorspronkelijke lijnnummer. De lijn was al van meets af aan een succes en in de loop der jaren werd de frequentie opgevoerd. Waarbij in de spitsuren zelfs extra ritten gingen rijden tussen Utrecht en Oudewater, die soms via Bedrijventerrein Strijkviertel in De Meern gingen rijden. Per [[Dienstregeling concessie Utrecht-Zuidwest 2003|15 december 2002]] werd deze lijn onderdeel van de concessie [[Concessie Utrecht-Zuidwest (2003-2004)|Utrecht-Zuidwest]] van het [[BRU]]. Reeds per 1 januari 2004 nam de provincie Utrecht de verantwoordelijkheid voor deze lijn over en ging deze vallen onder de nieuwe concessie [[Concessie Utrecht-Zuidwest (2004-2008)|Utrecht-Zuidwest]]. Met ingang van [[Dienstregeling concessie Provincie Utrecht 2009|14 december 2008]] ging de concessie [[Concessie Provincie Utrecht (2009-2016)|Provincie Utrecht]] van start, waarin alle bestaande concessies in Utrecht waren geïntegreerd. Deze lijn bleef vrijwel ongewijzigd rijden. Wel werden diverse ritten uitbesteed aan [[Pouw Vervoer]] uit Lopik. Op een onbekend moment in 2009 verviel het busstation in Oudewater en werd er in plaats daarvan op bushalte Molenwal gestopt.