79.757
bewerkingen
Wijzigingen
k
De spoorlijn {|align="right" width="300"||-|{{BSpoorlijnInfo|nummer=40|naam=40 (Liège/Luik - Maastricht)|lengte=28,8|jaar_geopend=1851; 1917|status=In gebruik|aantal_sporen=2|jaar_elektrificatie=1977 - 1985|vervoerders=[[MaastrichtNMBS]], [[NS]], [[Arriva]]}}|}De '''Spoorlijn Liège (Luik) - Maastricht''', in België aangeduid als '''spoorlijn 40''', is geopend in 1861. De lijn is dubbelsporig en geëlektrificeerd. Door het verschil in bovenleidingsspanning kunnen Belgische treinen over de hele lijn rijden (hetzij in Nederland met minder vermogen), maar Nederlandse treinen alleen tussen Maastricht Randwijck en Maastricht. De lijn begint bij de aftakking van ''lijn 37'' (Val-Benoît).
[[Categorie:Spoorlijn]]
Robot: automatisch tekst vervangen (-{{Rimg|rsGr|png}} +{{Rimg|rsGr}})
== Traject ==
{{ RouteTop | cellspacing="0" cellpadding="3"{{ TreinRouteRij |{{Rimg|0sr}} | Liège- style="border:none;"Guillemins }}{{ RouteRij | {{Rimg|brug|png}} | ''Maas'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|AtnL|png}} | ''lijn [[spoorlijn 37|37]] naar [[Aachen Hbf]]'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|brug|png}} | ''Ourthe'' }}{{ RouteRij | style="border:none; text-align:center; padding:0px; white-space:nowrap;" {{Rimg|AtvL|png}} | ''lijn [[Afbeelding:Route_0sICr.svgspoorlijn 125A|35px125A]] van [[Flémalle-Haute]]'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[Liège-GuilleminsVennes]]}}{{ RouteRij |{{Rimg|vAtnR|png}} | ''lijn [[spoorlijn 40A|40A]] naar [[Liège-Longdoz]]'' }}{{ RouteRij | style="border:none; text-align:center; padding:0px; white-space:nowrap;" {{Rimg|vAtvR|png}} | ''lijn [[Afbeelding:Route_rsICr.svgspoorlijn 40A|35px40A]] van [[Liège-Longdoz]]'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[BressouxLiège-Cornillon]]}}{{ TreinRouteRij |-{{Rimg|rsr}} | Bressoux }}{{ RouteRij | {{Rimg| style="border:none; text-align:center; padding:0px; white-space:nowrap;" rsrg}} | [[Afbeelding:Route_rsICr.svgJupille]] }}{{ RouteRij |35px{{Rimg|rsrg}} | [[Souverain-Wandre]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[ViséWandre]]}}{{ RouteRij |-{{Rimg|ViWb|png}} | ''Snelweg A3 (E40/E42)'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | style="border:none; text[[Château-align:center; padding:0px; whitede-space:nowrap;" Cheratte]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[Afbeelding:Route_rnr.svgCheratte]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} |35px[[Sarolay]] }}{{ TreinRouteRij | {{Rimg|rsrg}} | Argenteau }}{{ TreinRouteRij | {{Rimg|rsrg}} | Pont d'Argenteau }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[EijsdenSouvré]]}}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[Pont-de-Visé]] }}{{ TreinRouteRij | style="border:none; text-align:center; padding:0px; white-space:nowrap;" {{Rimg|rsr}} | Visé }}{{ RouteRij | {{Rimg|AtnL|png}} | ''lijn [[Afbeelding:Route_rsr.svgspoorlijn 24|35px24]] naar [[Aachen West]] en [[Tongeren]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|KruisO|png}} | ''lijn [[Maastricht Randwijckspoorlijn 24|24]] (← [[Aachen West]] - [[Tongeren]]→) }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsGr}} |''Grens België -Nederland'' }}{{ RouteRij | {{Rimg|ViWb|png}} | ''Snelweg A2 (E25)'' }}{{ TreinRouteRij | {{Rimg|rsr}} | style="border:none; text-align:center; padding:0px; white-space:nowrap;" Eijsden }}{{ RouteRij | {{Rimg|rsrg}} | [[Afbeelding:Route_rsIC0.svgMaarland]] }}{{ RouteRij |35px{{Rimg|rsrg}} | [[Gronsveld]] }}{{ RouteRij | {{Rimg|Spanning|png}} | ''Spanningssluis 3 kV / 1,5 kV'' }}{{ RouteRij |{{Rimg|rsrg}} | [[MaastrichtHeer]]}}{{ TreinRouteRij | {{Rimg|rsr}} | Maastricht Randwyck }}{{ TreinRouteRij |{{Rimg|rs0}} | Maastricht }}}} == Dienstregeling == {{HuidigeSpoorlijnBediening|spoorlijn=Spoorlijn Luik - Maastricht }}{{HistBedienLink}}
[[Categorie:Provincie Limburg]]
[[Categorie:Grensoverschrijdende lijnenSpoorlijn Luik - Maastricht|*]]