[[Afbeelding:Lijn182 Hst.jpg|290px|thumb|right|'''Lijn 182''' staat op het Busstation in Hasselt.]]'''Lijn 182''' rijdt van Hasselt via Kiewit, Houthalen, Overpelt , Neerpelt en Neerpelt Sint-Huibrechts-Lille naar Achel.
=== Dienstregeling ===* Deze sneldienst rijdt uitsluitend in de spits, ter versterking van [[Lijn 18a Hasselt Station - Achel Statie|lijn 18a]].* In de ochtendspits rijdt deze lijn rijden drie ritten van Achel naar Hasselt, in een halfuursdienst. * In de middagspits rijden vier ritten van Hasselt naar Achelin een halfuursdienst.
Op [[Dienstregeling entiteit Limburg 2007|24 december 2007]] werden de sneldienstritten van [[Lijn 18a Hasselt Station - Achel Statie|lijn 18a]] afgesplitst en ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer '''182'''. Deze nieuwe snelbus rijdt grotendeels dezelfde route, maar ging tussen Hasselt en station [[Neerpelt]] op veel minder tussengelegen haltes stoppen. In de ochtendspits rijden vijf ritten naar Hasselt en in de middagspits rijden zes ritten naar Achel.