Lijn 47 Amsterdam, Station Bijlmer ArenA - Station Holendrecht
Buslijn 47 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Concessie | Stadsvervoer Amsterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Materieel | Berkhof Jonckheer |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 4x tot 6x/uur |
Avond | 4-2x/uur |
Zaterdag | 4x/uur |
Zondag | 4x tot 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 47 rijdt van het station Holendrecht via Gaasperdam en de Bijlmermeer (F, G, K en L-buurt) naar Station Bijlmer. De standplaats voor deze lijn is bij het station Holendrecht.Bijzonder is dat de lijn op zondagochtend frequenter rijdt dan zondagmiddag.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Station Bijlmer ArenA | ||
Amsterdam, Foppingadreef | ||
Amsterdam, Bijlmerplein | ||
Amsterdam, Flierbosdreef | ||
Amsterdam, Anton de Komplein | ||
Amsterdam, Florijn | ||
Amsterdam, Geinwijk | ||
Amsterdam, Gooioord | ||
Amsterdam, Kikkenstein | ||
Amsterdam, Kraaienneststation | ||
Amsterdam, Gaasperplasstation | ||
Amsterdam, Leusdenhof | ||
Amsterdam, Leerdamhof | ||
Amsterdam, Veenendaalplein | ||
Amsterdam, Wamelstraat | ||
Amsterdam, Gein | ||
Amsterdam, Station Gein | ||
Amsterdam, Gein | ||
Amsterdam, Wageningendreef | ||
Amsterdam, Schaarsbergenstraat | ||
Amsterdam, Scherpenzeelstraat | ||
Amsterdam, Schoonhovendreef | ||
Amsterdam, Station Reigersbos | ||
Amsterdam, Rhenenhof | ||
Amsterdam, Meernhof | ||
Amsterdam, Holendrechtplein | ||
Amsterdam, Station Holendrecht |
Huidige lijn 47
Lijn 47 is bij de herziening van het busnet in 2006 geïntroduceerd als vervanger van de zuidelijke tak van lijn 59.De lijn rijdt gevorkt met lijn 44 maar niet alle ritten daar lijn 47 in de ochtendspits en middag een 10 minutendienst heeft en lijn 44 een kwartierdienst.
Geschiedenis
Van oktober 1965 tot september 1989 bestond er een sneldienst 47 tussen Geuzenveld en het Centraal Station via de Burgemeester Roelstraat.Deze lijn was de opvolger van lijn 20 en verdween toen tramlijn 13 het traject via de '3 Jannen' ging rijden. Deze lijn reed maar in een richting (ochtendspits naar Centraal Station en middagspits van het Centraal Station).In de terugrichting werd leeg via de kortste route gereden. Bijzonder aan deze lijn was het in en uitstapverbod.In de ochtendspits mocht men alleen instappen in de buitenwijken en uitstappen in het centrum.In de middag omgekeerd.Enige tijd werden de leegritten gecombineerd met spitslijn 22/44 naar Abberdaan.
Later heeft er nog een lijn 47 gereden in Westpoort.