Lijn 66 Brussel De Brouckère - Evere Tol
Versie door Rooddolfijn (overleg | bijdragen) op 27 feb 2022 om 12:34
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf NIET INGEVULD. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 66 in België | |
Vervoerder(s) | MIVB |
Entiteit | Brussels Hoofdstedelijk Gewest |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Brussel |
Materieel | Iveco Urbanway 18 |
Periode | 2 juli 2007 t/m 6 maart 2022 |
Opvolger(s) | 66 |
Frequenties
| |
Spits | 6-8x/uur |
Dal | 6x/uur |
Dal (vakantie) | 4-6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 3-5x/uur |
Zondag | 3-4x/uur |
Buslijn 66 reed van de Brouckère via het Centraal Station, Sint-Joost-ten-Node en Schaarbeek naar Evere.
Dienstregeling
- Op zaterdag ging de frequentie om 11:30 omhoog van 3x/uur naar 5x/uur.
- Op zondag ging de frequentie om 12:30 omhoog van 3x/uur naar 4x/uur.
Route
Halte | ||
Brussel, De Brouckère | ||
Brussel, Arenberg | ||
Brussel, Centraal Station (Gare Centrale) | ||
Brussel, Rosa Parks | ||
Brussel, Treurenberg | ||
Brussel, Drukpers (Presse) | ||
Sint-Joost-ten-Node, Madou | ||
Sint-Joost-ten-Node, Quetelet | ||
Sint-Joost-ten-Node, Dwarsstraat (Rue Traversière) | ||
Sint-Joost-ten-Node, Middaglijn (Méridien) | ||
Schaarbeek, Robiano | ||
Schaarbeek, Wijnheuvelen (Coteaux) | ||
Schaarbeek, Azalea (Azalées) | ||
Schaarbeek, Crossing | ||
Evere, Louis Bertrand | ||
Evere, Latinis | ||
Evere, Kennis | ||
Evere, Kurth | ||
Evere, Conscience | ||
Evere, Station Evere (Gare d'Evere) | ||
Evere, Shopping | ||
Evere, Dunant | ||
Evere, Guillaume | ||
Evere, Paduwa | ||
Evere, Artémis | ||
Evere, Begraafplaats van Brussel (Cimetière de Bruxelles) | ||
Evere, Duiveltjes (Diablotins) | ||
Evere, Villon | ||
Evere, Tol (Péage) |
Wijzigingen
Op 2 juli 2007 werd de vijfde ronde van de netwerkreconstructie doorgevoerd. Lijn 66 werd verlengd van de Begraafplaats van Brussel naar Tol.
Op 29 juni 2015 werd de lus tussen De Brouckère en Centraal omgedraaid. De halte tegenover de voormalige halte Anspach-De Brouckère werd het nieuwe eindpunt. De halte Storm werd hernoemd naar Arenberg zodat deze halte voortaan in twee richtingen bediend wordt.
Op 19 april 2021 werd de halte Park vernoemd in Rosa Parks.
Op 7 maart 2022 werd lijn 66 definitief ingekort tot Brussel Centraal, na een tijdelijke inkorting van 1,5 jaar.
Categorieën:
- Voormalige Buitenlandse lijn 66
- Voormalige Buitenlandse buslijnen
- Entiteit Brussels Hoofdstedelijk Gewest (voormalige lijnen)
- Voormalige lijn in België
- Stadsdienst Brussel (voormalige lijnen)
- Plaats Brussel
- Brussel De Brouckère
- Station Brussel-Centraal
- Brussel Rosa Parks
- Brussel Treurenberg
- Plaats Sint-Joost-ten-Node
- Sint-Joost-ten-Node Madou
- Plaats Evere
- Station Evere