Lijn 69 Capelle aan den IJssel Station Schollevaar - Nieuwerkerk aan den IJssel Kroonkruid
Versie door Wikibot (overleg | bijdragen) op 19 jun 2020 om 12:55 (Robot: automatisch tekst vervangen (-Krimpen a/d Lek +Krimpen aan de Lek, -Krimpen a/d IJssel +Krimpen aan den IJssel, -Capelle a/d IJssel +Capelle aan den IJssel, -Ouderkerk a/d IJssel +Ouderkerk aan den IJssel, -Nieuwerkerk a/d IJssel +Nieuwerkerk aa...)
Voormalige buslijn 69 | |
Vervoerder(s) | Westnederland |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1980 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 69 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 69 reed van Capelle aan den IJssel naar Nieuwerkerk aan den IJssel.
Route
Route buiten Capelle aan den IJssel is niet compleet.
Halte | ||
Capelle aan den IJssel, Station Schollevaar | ||
Capelle aan den IJssel, Posthoorn | ||
Capelle aan den IJssel, Sara Burgerharterf | ||
Capelle aan den IJssel, Heksendans | ||
Capelle aan den IJssel, Zevensprong | ||
Capelle aan den IJssel, Tochtbrug | ||
Capelle aan den IJssel, Capelseweg | ||
Capelle aan den IJssel, Bermweg | ||
Capelle aan den IJssel, Kanaalweg | ||
Capelle aan den IJssel, Rivierweg | ||
Capelle aan den IJssel, Koperwiek | ||
Capelle aan den IJssel, Vijverhof | ||
Capelle aan den IJssel, Kievitslaan | ||
Capelle aan den IJssel, Vijverhof | ||
Capelle aan den IJssel, Koperwiek | ||
Capelle aan den IJssel, Rivierweg | ||
Nieuwerkerk aan den IJssel Station | ||
Nieuwerkerk aan den IJssel, Kroonkruid |
Geschiedenis
Op 1 juni 1980 werd een nieuwe buslijn geïntroduceerd tussen de nieuwe woonwijk Schollevaar in Capelle aan den IJssel, Capelle Centrum en Nieuwerkerk aan den IJssel. Deze nieuwe lijn ging dagelijks 1x/uur het hele traject rijden. In combinatie met de eveneens nieuwe lijn 68 werd tussen Schollevaar en Capelle Centrum elk half uur gereden.
Doordat de wijk Schollevaar steeds verder afgebouwd werd, kon het eindpunt op 31 mei 1981 verlengd worden van station Schollevaar naar de Fresco. De bus bleef nog steeds elk uur rijden, zodat in combinatie met lijn 68 nog steeds elk half uur werd gereden.