Staatslijn K
Staatslijn K is de spoorlijn Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal. De lijn is volledig geëlektrificeerd, ten noorden van Schagen is het traject enkelsporig, de rest is dubbelspoor.
Inhoud
Traject
Lijnvoering Staatslijn K
Serie | Soort | Trajectdeel |
---|---|---|
1500 | Intercity | (Enkhuizen - Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Centraal (- Amersfoort Schothorst)) |
800 | Intercity | Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal (- Utrecht Centraal - Eindhoven - Sittard - Maastricht / Heerlen) |
3000 | Intercity | Den Helder - Alkmaar - Amsterdam Centraal (- Utrecht Centraal - Arnhem - Nijmegen) |
3300 | Stoptrein | (Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Sloterdijk (- Hoofddorp) |
3400 | Sneltrein | (Den Haag Centraal - Haarlem -) Uitgeest - Heerhugowaard (- Hoorn). |
4000 | Sprinter | Alkmaar - Uitgeest - Zaandam - Amsterdam Centraal (- Rotterdam Centraal) |
4700 | Sprinter | Uitgeest - Zaandam - Amsterdam Centraal |
14500 | Intercity | (Enkhuizen - Hoorn Kersenboogerd - Hoorn -) Zaandam - Amsterdam Centraal (spits) |
De trajecten die tussen haakjes staan behoren niet tot Staatslijn K.
Historische dienstregeling
- Informatie over de bediening van Staatslijn K door treinen in het verleden is te vinden onder Staatslijn K/Bediening.
Weetjes en bijzonderheden
Bijzonderheden
- De series 1500 en 14500 stoppen alleen in Amsterdam Centraal en Amsterdam Sloterdijk.
Weetjes
- Het traject Amsterdam Centraal - Amsterdam Sloterdijk is ook onderdeel van de Oude Lijn en de Westtak.
- De enige treinen die de gehele Staatslijn K berijden zijn de 3000 en enkele ochtendritten van de 800.
Zaanlijn
De Zaanlijn is het gedeelte van Staatslijn K tussen Uitgeest en Amsterdam.
Traject
Uitgeest | |
Krommenie-Assendelft | |
Wormerveer | |
Koog-Zaandijk | |
Koog Bloemwijk | |
Zaandam |
Treinseries
De volgende treinseries rijden over de Zaanlijn
- 800 | Intercity | Stopt alleen in Zaandam
- 3000 | Intercity | Stopt alleen in Zaandam
- 4000 | Sprinter | Stopt op alle stations
- 4700 | Sprinter | Stopt op alle stations, rijdt alleen maandag t/m vrijdag overdag
Alternatieven
Tussen Station Zaandam en Station Krommenie-Assendelft rijdt op buslijn 69. Deze bus stopt op alle stations tot Krommenie-Assendelft. Alleen je bent wel flink langer onder weg. Met buslijn 69 ben ongeveer 45 minuten onderweg en met de trein 15 minuten. Het andere alternatief is buslijn 63, alleen deze stopt niet in Wormerveer, Koog-Zaandijk en Koog Bloemwijk. Met deze bus ben je 35 minuten onderweg.
- Station Den Helder
- Station Den Helder Zuid
- Station Anna Paulowna
- Station Schagen
- Station Heerhugowaard
- Station Alkmaar Noord
- Station Alkmaar
- Station Heiloo
- Station Onze Lieve Vrouwe ter Nood
- Station Castricum
- Station Uitgeest
- Station Krommenie-Assendelft
- Station Wormerveer
- Station Koog-Zaandijk
- Station Koog Bloemwijk
- Station Zaandam
- Station Amsterdam Sloterdijk
- Station Amsterdam Centraal
- Provincie Noord-Holland
- Spoorlijn
- Staatslijn K