Lijn 72 Almelo Station - Ommen Markt
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | TET |
Regio's | Twente, Salland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1982 t/m 1986 |
Voorganger(s) | 22 |
Opvolger(s) | 81 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Lijn 72 reed van Almelo via Vriezenveen, Vroomshoop en Den Ham naar Ommen.
Route
Halte | ||
Almelo, Station | ||
Almelo, De Werf | ||
Almelo, Brandweerkazerne | ||
Almelo, Stadhuis | ||
Almelo, Oranjestraat | ||
Almelo, Brugstraat | ||
Almelo, Vriezebrug | ||
Almelo, De Klokkenbelt | ||
Almelo, Elsboerlaan | ||
Almelo, Meulenbeldlaan | ||
Almelo, Huize Alexandria | ||
Almelo, Het Meulenbelt | ||
Almelo, Oostermaatweg | ||
Vriezenveen, Zuideinde | ||
Vriezenveen, Zuivelfabriek | ||
Vriezenveen, Grensweg | ||
Vriezenveen, Thorbeckestraat | ||
Vriezenveen, Westerweilandweg | ||
Vriezenveen, Schoolstraat | ||
Vriezenveen, Nieuwe Daarlerveenseweg | ||
Vriezenveen, Bouwman (6) | ||
Daarlerveen, De Spar (59) | ||
Daarlerveen, Café Hofman | ||
Daarlerveen, Brug | ||
Vroomshoop, Kalkwijk | ||
Vroomshoop, Huize Veenoord | ||
Vroomshoop, Stationslaan | ||
Vroomshoop, Tonnendijk | ||
Vroomshoop, Beatrixlaan | ||
Vroomshoop, Pres. Kennedystraat | ||
Vroomshoop, Zwembad | ||
Vroomshoop, Dennenweg | ||
Vroomshoop, De Kooyen | ||
Den Ham, Middenweg | ||
Den Ham, Driesprong | ||
Den Ham, Zuivelfabriek | ||
Den Ham, Dorpsstraat | ||
Den Ham, Grotestraat | ||
Den Ham, Garage Heikens | ||
Den Ham, Noordmeer | ||
Den Ham, De Groene Jager | ||
Eerde, Kasteel Eerde | ||
Eerde, Eerde | ||
Eerde, Steile Oever | ||
Nieuwe Brug, Besthmen | ||
Ommen, 't Reggehuis | ||
Ommen, Rijkspolitie | ||
Ommen, Station | ||
Ommen, De Schammelte | ||
Ommen, Vechtbrug | ||
Ommen, Stadshagen | ||
Ommen, Markt |
Geschiedenis
Tot 1982 was het lijnnummer 22. Vanwege de invoering van de ESO-foon, een systeem waar de chauffeur rechtstreeks in contact stond met de centrale, hadden de meeste lijnen van de TET nieuwe nummers gekregen om zo dubbele lijnnummers te vermijden
In de dienstregeling 1981/1982 werd in de spitsuren 1x/uur gereden. In de daluren en op zaterdag overdag werd ongeveer 1x/uur gereden, terwijl op zondag een twee-uursdienst werd gereden. Enkele ritten eindigden in Den Ham.
In de dienstregeling 1986/1987 werd in de spitsuren 1x tot 2x/uur het hele traject gereden. In de daluren werd alleen tussen Ommen en Westerhaar 1x/uur gereden. Op zaterdag en zondag gold over het algemeen een twee-uursdienst over het hele traject en een uurdienst binnen Ommen.